acem2019delhi.com

Demokratik ÖzerklikBir Yurttaşlık Heterotopyası

Responsive image
Özerklik, Türkiye’ye mahsus tartışılan bir konu değil. Dünyada etnik-ulusal sorunların yaşandığı, tanınma ve kimlik taleplerinin, kolektif grup haklarının, selfdeterminasyon talebinin olduğu ve de neoliberal küreselleşmeye karşı kurucu direniş pratikleri bağlamlarında konuşulan konulardan biri. Türkiye’de ise demokratik özerklik adıyla Kürt sorununun çözümü için radikal bir demokratikleşme programı olarak yakın zamandır tartışılıyor. Çetin Gürer bu çalışmasında, hem Avrupa ve Latin Amerika örnekleri üzerinden dünyadaki özerklik tartışmalarını hem de Öcalan, PKK, BDP ve DTK gibi aktörlerin perspektifinden, tanım ve tartışmalarından hareketle demokratik özerkliği inceliyor. Kürt sorununun çözümü ve Türkiye’nin demokratikleşmesi, Kürt aktörlerin savunduğu demokratik özerklik çerçevesinde gerçekleşir mi bilinmez, ancak Kürt siyasal hareketi için demokratik özerklik şimdilik kurucu bir paradigma. Demokratik özerkliğin ötesinde ya da gerisinde, başka herhangi bir model ufukta görünmüyor. Peki, ama Kürt siyasal hareketi demokratik özerklik ile ne sunuyor? Rojava özerk yönetimi neden demokratik özerklik olarak tanımlanıyor? Çetin Gürer’in bu çalışması, konunun hem teorik söylem düzeyinde kuruluşuna hem de pratikte yaşanan değişim ve dönüşümlere yakından bakmak isteyenlerin başvuracağı temel bir kaynak. Demokratik özerkliği kapsamlıca ve etraflıca inceleyen ilk akademik çalışmalardan. 
YAYIN TARİHİ:
2015-04-22
DOSYA BOYUTU:
9,3
ISBN:
6059020565
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Çetin Gürer
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Demokratik ÖzerklikBir Yurttaşlık Heterotopyası PDF

Demokratik ÖzerklikBir Yurttaşlık Heterotopyası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Çetin Gürer. Okuyabilirsin Demokratik ÖzerklikBir Yurttaşlık Heterotopyası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ğin ötesinde ya da gerisinde, başka herhangi bir model ufukta görünmüyor ... Demokratik Özerklik, Çetin Gürer » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Peki, ama Kürt siyasal hareketi demokratik özerklik ile ne sunuyor? Demokratik özerkliğin ötesinde ya da gerisinde, başka herhangi bir model ufukta görünmüyor. Rojava özerk yönetimi neden demokratik özerklik olarak tanımlanıyor? Demokratik özerkliğin ötesinde ya da gerisinde, başka herhangi bir model ufukta görünmüyor. Peki, ama Kürt siyasal hareketi demokratik özerklik ile ne sunuyor? Demokr ... Bir Yurttaşlık Heterotopyası Olarak Yerli Özerkliği - Academia.edu ... . Peki, ama Kürt siyasal hareketi demokratik özerklik ile ne sunuyor? Demokratik özerkliğin ötesinde ya da gerisinde, başka herhangi bir model ufukta görünmüyor. Rojava özerk yönetimi neden demokratik özerklik olarak tanımlanıyor? Demokratik özerkliğin ötesinde ya da gerisinde, başka herhangi bir model ufukta görünmüyor. Peki, ama Kürt siyasal hareketi demokratik özerklik ile ne sunuyor? Demokratik özerkliğin ötesinde ya da gerisinde, başka herhangi bir model ufukta görünmüyor. Peki, ama Kürt siyasal hareketi demokratik özerklik ile ne sunuyor? Demokratik Özerklik-Bir Yurttaşlık Heterotopyası. Özerklik, Türkiye'ye mahsus tartışılan bir konu değil. Peki, ama Kürt siyasal hareketi demokratik özerklik ile ne sunuyor?...