acem2019delhi.com

Tankçı

Responsive image
Rus edebiyatından yeni bir kahraman: Tankçı Naydenov.Gogol'ün Palto'nun peşinden giden kahramanı Akakiy Akakiyeviç'ten yüz yıl sonra, şimdi de “Beyaz Kaplan” adını verdiği bir tankın peşinden giden Naydenov! İnsan iradesinin esrarengiz yönlerine dair klasik bir Rus romanı.İkinci Dünya Savaşı'nda, Nazi işgal güçlerinin bütün vahşetiyle Sovyetler Birliği topraklarında ilerlediği günlerde, en şiddetli çarpışmalar Nazi ve Sovyet tankları arasında yaşandı. Makinelerle insanlar arasındaki çarpışmalar artık kesin olarak kötülükle iyilik arasındaki ezeli mücadele biçimini almıştı. Rusların T-34 tanklarıyla Almanların Tiger tankları arasında Kursk bölgesinde yaşanan büyük çarpışmalar belki de insanlık tarihinin gördüğü en şiddetli çarpışmalar oldu.İlya Boyaşov'u daha önce Muri'nin Yolu adlı, bir kedinin Bosna Savaşı'ndan sonraki Avrupa seyahatini anlatan ve yolculuk fikrinin insanlardan balinalara dek bütün canlılar için taşıdığı anlamı sorgulayan romanıyla tanımıştık. Bu kez savaşı, insan olma mücadelesini çok değişik bir şekilde anlatıyor.Tankçı ya da “Beyaz Kaplan” Boyaşov'un Rus edebiyatındaki yerini kesinleştiren bir roman oldu. Eleştirmenlerden övgü alan roman, 2012 yılında ünlü yönetmen Karen Şahnazarov tarafından sinemaya uyarlandı ve film birçok ödül aldı. Bir söyleşisinde, “Bu kitap isyan duygusuyla bana Moby Dick'i hatırlattı,” diyor yönetmen. “İkinci Dünya Savaşı teması bütün dünya için hâlâ önemli ve güncelliğini kaybetmedi; tam tersine, bazı şeyleri ancak şimdi anlamaya başlıyoruz.”Şimdi anlamaya başladığımız kesinlikle doğru: Tam da romanın anlattığı Kursk Muharebeleri sırasında Türkiye'den bir askeri heyetin Kaplanların tatbikatını izlemek üzere Ukrayna'ya gitmiş olması, romanın hikayesini bizim açımızdan özellikle ilginç kılıyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-15
DOSYA BOYUTU:
12,75
ISBN:
6058499355
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İlya Boyaşov
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tankçı PDF

Tankçı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İlya Boyaşov. Okuyabilirsin Tankçı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Your browser does not support the video tag ... Tankçı Nedir? | Kelimeler.Net ... . Yönetmen: Konstantin Maksimov. Gerçek yaşanmış olaylardan esinlenilen Tankçılar filminde, KV-1 tank ekibinin savaş alanında kahramanca çarpışmaları konu edilmektedir. Tankçılık : Tankçı olma durumu. Birlik : Belli bir topluluğun yararlarını korumak için kurulmuş dernek. Diğer dillerde Tankçı anlamı nedir? İngilizce'de Tankçı ne demek? : tanker. ...hakkında bilgi, tankçı kelimesinin ... Askerde Tankçı Olmak - Uludağ Sözlük ... . ...hakkında bilgi, tankçı kelimesinin İngilizce Türkçe çevirisi ve tercümesi, tankçı sözcüğü ne anlama gelmektedir, tankçı kelimesinin eş anlamlısı, tankçı wikipedia, tankçı sözcüğünün eş anlamlıları... "tankçı" teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları : 1 sonuç. Kategori. Pronunciation of tankçı. Kapat. ×. Tankçı Asker oyunu oyna. Şehirde tank savaşları yap. Düşman tankları hedef al ve ateş ederek patlat. 1 kişilik olarak oynanan bölümlü 3D savaş oyunu. Öncelikle şunu söyleyeyim eğer askerliğini tankçı olarak yapmış olan varsa ne nasıl oluyor anlatırsa sevinirim. Ama ben buna rağmen askerliğimi tankçı olarak yapmamın bir yolu varmı? Zırhlı araçlara karşı etkisiz olup, tankçı kendi piyadesine de zarar verebilir. M551 Sheridan, T-72, T-64, T-80, T-90, T-84, ve PT-91 gibi bazı tanklar anti-tank güd...