acem2019delhi.com

İki Komite, İki Kıtal Kafkas Yollarında

Responsive image
Ahmet Refik Altınay'ın eski harflerle ilk baskıları 1919 yılında yapılan İki Komite, İki Kıtâl ve Kafkas Yollarında adlı kitaplarını "Tarihe Yolculuk" dizimiz içinde okurlarımızla buluşturuyoruz.Zafer Toprak'ın "Sunuş" yazısından: "İki Komite İki Kıtâl; 1915 yılında alınan notlardan derlenmiş, önce İkdam gazetesinde yayımlanmış, ardından kitaba dönüşmüş. Bu kitapta, o tarihlerde rüzgar hangi yönden esiyorsa Ahmed Refik de o doğrultuda kalem oynatmış, İstanbul işgal altına girerken kimi çevrelere yakın durma gereği duymuş, İttihatçıları kıyasıya eleştirmiş.Kafkas Yollarında ise Mondros Mütarekesi'nden önce, Talat Paşa'nın sadrazamlığı sırasında Alman ve Avusturyalı gazetecilerle birlikte doğuya yapılan bir inceleme seyahatinden edindiği izlenimleri kapsıyor. Trabzon'dan yola çıkarak Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ve Artvin üzerinden Batum'a uzanan ve bir aya yakın süren bu seyahat Ermeni sorununun bir başka boyutunu gündeme getiriyor.Siyasi duruş hangi doğrultuda olursa olsun, her iki kitap da dönemle ilgili ilginç gözlemleri içeriyor. Ermeni sorununun ne denli karmaşık bir yapı taşıdığı bu gözlemlerle bir kez daha kanıtlanmış oluyor."
YAYIN TARİHİ:
2010-06-01
DOSYA BOYUTU:
10,6
ISBN:
9753332439
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Refik Altınay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İki Komite, İki Kıtal Kafkas Yollarında PDF

İki Komite, İki Kıtal Kafkas Yollarında harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Refik Altınay. Okuyabilirsin İki Komite, İki Kıtal Kafkas Yollarında sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... yaptıkları katliamların belgesi, İki Komite Kıtal ise İttihat Terakki'nin kurduğu Teşkilatı Mahsusa ile Ermeni Komitecilerinin çatışmalarının ... Kafkas Yollarında İki Komite İki Kıtal Ahmet Refik Altınay ... ... Kısaca o, kalemiyle üç nesle hizmet etmiştir. Kafkas Yollarında ve İki Komite İki Kıtal isimli iki eseri, aynı konuyu işleyen ve birbirini tamamlayan tek bir kitap gibidir. Kısaca o, kalemiyle üç nesle hizmet etmiştir. Kafkas Yollarında ve İki Komite İki Kıtal isimli iki eseri, aynı konuyu işleyen ve birbirini tamamlayan tek bir kitap gibidir. Kısaca o, kalemiyle üç nesle hizmet etmiştir.Kafkas Yollarında ve iki Komite M Kıtal isimli iki eseri, aynı konuyu işleyen ve birbirini tamamlayan ... Kafkas Yollarında İki Komite İki Kıtal - Ahmet Refik | Nadir Kitap ... . Kısaca o, kalemiyle üç nesle hizmet etmiştir.Kafkas Yollarında ve iki Komite M Kıtal isimli iki eseri, aynı konuyu işleyen ve birbirini tamamlayan tek bir kitap gibidir. Ahmet Refik Altınay'ın eski harflerle ilk baskıları 1919 yılında yapılan İki Komite, İki Kıtal ve Kafkas Yollarında adlı kitaplarını "Tarihe Yolculuk" dizimiz içinde okurlarımızla buluşturuyoruz. 22.50 TL. Kafkas Yollarında İki Komite İki Kıtal-Temel Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ahmet Refik. Kafkas Yollarında, Ermeni komitelerinin müslüman ahaliye yaptıkları katliamların belgesi, İki Komite Kıtal ise İttihat Terakki'nin kurduğu Teşkilatı Mahsusa ile Ermeni Komitecilerinin... Kısaca o, kalemiyle üç nesle hizmet etmiştir. Kafkas Yollarında ve İki Komite İki Kıtal isimli iki eseri, aynı konuyu işleyen ve birbirini tamamlayan tek bir kitap gibidir. Kısaca o kalemiyle üç nesle hizmet etmiştir. Kafkas Yollarında ve İki Komite İki Kıtal isimli iki eseri aynı konuyu işleyen ve birbirini tamamlayan tek bir kitap gibidir. Tarih Vakfı Yurt Yayınları, Ahmet Refik Altınay'ın eski harflerle ilk baskıları 1919 yılında yapılan İki Komite, İki Kıtâl ve Kafkas Yollarında adlı kitaplarını Tarihe Yolculuk dizisi kapsamında tek bir kitap... Kafkas Yollarında ise Mondros Mütarekesi'nden önce, Talat Paşa'nın sadrazamlığı sırasında Alman ve Avusturyalı gazetecilerle birlikte Start your review of İki Komite, İki Kıtal - Kafkas Yollarında. Kısaca o, kalemiyle üç nesle hizmet etmiştir. Kafkas Yollarında ve İki Komite İki Kıtal isimli iki eseri, aynı konuyu işleyen ve birbirini tamamlayan tek bir kitap gibidir. Ahmet Refik Altınay. Ahmet Refik Altınay'ın eski harflerle ilk baskıları 1919 yılında yapılan İki Komite, İki Kıtâl ve Kafkas Yollarında adlı kitaplarını "Tarihe Yolculuk" dizimiz içinde okurlarımızla......