acem2019delhi.com

Akademinin 50/D Hali

Responsive image
Bu araştırma Türkiye'de devlet üniversitelerinde 2547 sayılı Kanunun 50/D maddesine göre istihdam edilen araştırma görevlilerinin kurumsal yapı içerisindeki ilişkilerini, sosyal yaşamlarını nasıl kurguladıklarını, doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra kariyerlerine devam etmek bakımından nasıl bir gelecek öngörüsü içerisinde olduklarını anlamayı amaçlamaktadır.Sosyolojik bir anlayış adına böyle bir araştırmanın yapılmasını bir zorunluluk haline getiren önemli gelişmelerden biri, çağdaş kapitalist üretimin yapısı ve bu yapının işleyiş dinamiklerinin önceki dönemlerde görünenden farklı, standart dışı veya atipik istihdam diye tabir edilen ve aslen güvencesizlik kavramı ile açıklanabilecek olan yeni bir görünüm ve mahiyet kazanmış olmasıdır. Türkiye'de 50/D'li olarak nitelendirilen araştırma görevlilerinin konumu bu kavramın atıfta bulunduğu istihdam biçimi ve koşullarının tipik örneklerinden birini temsil etmektedir. 
YAYIN TARİHİ:
2018-07-02
DOSYA BOYUTU:
7,63
ISBN:
6056816659
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Esra Çolak
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Akademinin 50/D Hali PDF

Akademinin 50/D Hali harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Esra Çolak. Okuyabilirsin Akademinin 50/D Hali sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ademide Çalışmanın Anlamı ve Mahiyeti ... Akademinin 50/D Hali - Kitaplar | LEXPERA ... . - Hayır, bu yeni Kindle Vahası ve 237 sayfa Akademinin 50/D Hali kitabını okumak daha da iyi. Sonsuza kadar sürer, şarj etmeye gerek yoktur, sadece tutup Akademinin 50/D Hali okursunuz. Esra Çolak. Bu araştırma Türkiye'de devlet üniversitelerinde 2547 sayılı Kanunun 50/D maddesine göre istihdam edilen araştırma görevlilerinin kurumsal yapı içerisindeki... Esra Çolak. Bu araştırma Türkiye'd ... Akademinin 50/D Hali İndir Bedava Kindle ... ... Esra Çolak. Bu araştırma Türkiye'de devlet üniversitelerinde 2547 sayılı Kanunun 50/D maddesine göre istihdam edilen araştırma görevlilerinin kurumsal yapı içerisindeki... Akademinin 50/D Hali. Share on WhatsApp. ISB...