acem2019delhi.com

Kralın İki BedeniOrtaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması

Responsive image
Kantorowicz’in 1957’de yayımlanan Kralın İki Bedeni adlı kitabı, Ortaçağ siyasi düşünce tarihi hakkında yazılmış en önemli kitaplardan biridir ve devlet kuramı ile siyaset teolojileri incelemelerinin olmazsa olmazı haline gelmiştir.Kantorowicz bu çalışmasında, Tudor hukukçularından geriye doğru, bütün Ortaçağa ve İlkçağ sonlarına kadar gider. Bu geri gidişte, kralın iki bedeni –prens bir yandan doğal bir bedene sahiptir, diğer yandan da siyasi ve ölümsüz bir bedeneöğretisinin kaynaklarını gösterir.Kantorowicz’in kendi sözleriyle “elinizdeki çalışma egemen devletin şifrelerini ve sürekliliğini (Hükümdar, Yüksek Mevki, Anavatan ve diğerleri) başlangıç aşamalarında ve ilk modern devletleri kendi ayakları üzerine dikmenin bir aracı olarak hizmet ettikleri bir zamanda anlaşıldıkları biçimleriyle mevcut siyasi öğretilerin bakış açısından” ele almaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-06-26
DOSYA BOYUTU:
3,78
ISBN:
6052229040
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ernst H. Kantorowicz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kralın İki BedeniOrtaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması PDF

Kralın İki BedeniOrtaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ernst H. Kantorowicz. Okuyabilirsin Kralın İki BedeniOrtaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Ümit Hüsrev. Kantorowicz'in 1957'de yayımlanan Kralın İki Bedeni adlı kitabı, Ortaçağ siyasi düşünce tarihi hakkında yazılmış en önemli kitaplardan biridir ve devlet kuramı ile siyaset teolojileri incelemelerinin ... Kralın İki Bedeni: Ortaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması by Ernst... ... ... Web sitemizde PDF, Kindle, Ebook, Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kitaplarının indirilebilmesi için ücretsiz Kralın İki Bedeni Ortaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması Üç kızkardeş ve... Siyaset Felsefesi kategorisinde kendisine yer bulan Kralın İki Bedeni Ortaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması kitabı okumak için harika! Siyaset Felsefesi türünde diğer kitapları sitemizde bulabilirsiniz. Kantorowicz ... Kültür Tarih Sohbetleri - Dr. Fatih Durgun ile Kralın İki Bedeni... ... ... Siyaset Felsefesi kategorisinde kendisine yer bulan Kralın İki Bedeni Ortaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması kitabı okumak için harika! Siyaset Felsefesi türünde diğer kitapları sitemizde bulabilirsiniz. Kantorowicz'in 1957'de yayımlanan Kralın İki Bedeni adlı kitabı, Ortaçağ siyasi düşünce tarihi hakkında yazılmış en önemli kitaplardan biridir ve devlet kuramı ile siyaset teolojileri incelemelerinin... 18. Yöntem Üzerine Konuşmalar. Kralın İki Bedeni Kantorowicz'in 1957'de yayımlanan Kralın İki Bedeni adlı kitabı, Ortaçağ siyasi düşünce Kralın İki Bedeni Ortaçağ Siyaset Teolojisi Çalışması....