acem2019delhi.com

Işık Eri Hacı Bektaşi Veli

Responsive image
Batını ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve Eski Türk inanç ve adetleriyle İslam dininin kaynaştırılmasında büyük rol oynamıştır. Eserlerinde ve ibadetlerinde Türk dilini kullanmış, Türkçeyi yaygınlaştırmak ve ibedetleri de Türkçeleştirmek için mücadele etmiştir. Bu nedenle de birçok baskıya göğüs germek zorunda kalmıştır.Öğretisine ait önemli batıni sırlar barındıran başta Makalat olmak üzere birçok eser bırakmıştır. Bu kitapta Makalat isimli eserinin ezoterik açıklamasıyla beraber, Hacı Bektaş'ın hayatı, Bektaşi öğretisinin sembolleri, Kırk Makam, Tanrı kavramı gibi pek çok konu ele alınmıştır."Gündüz şevk ile dünya işine, gece aşk ile ahiret işine" felsefesi onun yaşam prensibidir.Masivadan yani dünya malından vazgeçmiş; Gönül yolunu yani Muhabbet yolunu seçmiştir. Muhabbet, perdelerin yırtılması, sırların ortaya çıkmasıdır. Gönül ile ilahilik arasında perde yoktur. İnsan ile kendi gönlü arasında perdeler vardır. Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır. O nedenle de şöyle demiştir:Hararet narda'dır, sac'da değil,Keramet sendedir, tac'da değil.Her ne arar isen, kendinde ara,Kudüs'te, Mekke'de, Hac'da değil.Hiç hacca gitmemesine rağmen hacı olarak anılmasının ne anlama geldiğini kitabın satırları içinde ilgiyle okuyacaksınız."Bu kitap araştırma amaçlı yazıldı, ezoterik bilgilerin ışığında yoğruldu, sevgi ile gönüllerinize sunuldu. Layık olması tek dileğimdir." diyen yazarımızın bu yeni kitabını sizlere sunarken, büyük mürşidin sözleriyle kendi sözlerimizi noktalıyoruz:"Okunacak en büyük kitap insandır." "Dileyene Tüm Kapılar Açılacaktır."
YAYIN TARİHİ:
2012-01-06
DOSYA BOYUTU:
5,25
ISBN:
9758312634
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kevser Yeşiltaş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Işık Eri Hacı Bektaşi Veli PDF

Işık Eri Hacı Bektaşi Veli harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kevser Yeşiltaş. Okuyabilirsin Işık Eri Hacı Bektaşi Veli sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Anadolu'da Müslüm... Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır ... Işık Eri Hacı Bektaş Veli | Kitap.net ... . O nedenle de şöyle demiştir. Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve Eski Türk inanç ve adetleriyle Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi 'Gönül Kabesi'ne ulaşmasıdır. Bu kitapta Makalat isimli eserinin ezoterik açıklamasıyla beraber, Hacı Bektaş'ın hayatı, Bektaşi öğretisinin sembolleri, Kırk Makam, Tanrı kavramı gibi pek çok konu ele alınmıştır. Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve ... Işık Eri Hacı Bektaşi Veli En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve Eski Türk inanç ve Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır. Hacı Bektaşi Veli ile Mahmud'i Hayranı biri aslana biniyor diğeri cansız ... kayaya binip yürütüyor. Peategelased on pärit eri maailmadest: esmapilgul asjalik teadvuseuurija Ralph ......