acem2019delhi.com

Sanat SevdasıAvrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi

Responsive image
Sanat eserleri kuşkusuz herkese açıktır, herkesçe görülebilir; ama biliriz ki aslında büyük çoğunluğa kapalı kalırlar. Müzeleri gezenler ile gezmeyenleri birbirinden ayıran şey nedir? Sanat sevdalıları bu tutkularını her türlü maddi koşuldan bağımsızmış gibi yaşarlar, ama aslında önceden edinmiş oldukları donanım değil mi sanat eserlerinden zevk almalarını sağlayan? Müze denen yer üst sınıfların öngördüğü kurallara en çok uyulan yerlerden biri değil mi? Zorunlu kültürel etkinlikler sanattan gerçekten zevk alınmasını sağlayabilir mi?Sosyolog Bourdieu'nün ekibiyle birlikte uzun ve titiz bir saha araştırması sonucunda ortaya çıkardığı Sanat Sevdası, sanatseverliğin toplumsal temelleri üstüne klasikleşmiş bir eserdir. Bourdieu ve arkadaşları, gelir ve eğitim bakımından avantajlı toplumsal kesimlerin "sanat sevdasının" anlam ve işlevi üstüne düşünüyorlar. Bir yandan da gelir ve eğitim bakımından dezavantajlı toplumsal kesimlerin sanata daha çok ilgi duymasını, daha çok zaman ayırmasını sağlayacak koşullar arasında eğitim sistemine özel bir önem atfediyorlar. Sanat Sevdası, bu nedenle, eğitim sisteminin etkisi üstüne bir inceleme olarak da okunabilir.
YAYIN TARİHİ:
2017-11-30
DOSYA BOYUTU:
3,45
ISBN:
9753428408
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Pierre Bourdieu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sanat SevdasıAvrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi PDF

Sanat SevdasıAvrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Pierre Bourdieu. Okuyabilirsin Sanat SevdasıAvrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...sı sonucunda ortaya çıkardığı Sanat Sevdası, sanatseverliğin toplumsal temelleri üstüne klasikleşmiş bir eserdir ... Sanat Sevdası: Avrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi... ... . Müzeleri gezenler ile gezmeyenleri birbirinden ayıran şey nedir? Sanat Sevdası, bu nedenle, eğitim sisteminin etkisi üstüne bir inceleme olarak da okunabilir. Sanat Sevdası, bu nedenle, eğitim sisteminin etkisi üstüne bir inceleme olarak da okunabilir. Ebook, Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kitaplarının indirilebilmesi için ücretsiz Sanat Sevdası... ... Sanat Sevdası Avrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi - 19.13 TL ... ......