acem2019delhi.com

Mustafa Kemal Atatürk'ün Dış Politika Konuşmaları

Responsive image
1920 ile 1938 arasında geçen uluslararası “barış dönemi” yıllarında Avrupa’da top patlamıyordu. Bu durumda barış bir fırsattı. Fakat, iki dünya savaşı arası yaşanan bu dönemin sadece ateşkesten ibaret kaldığı görülmekteydi.Bu dönemde, Türk dış politikasının belirleyicisi Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, en önde gelen uygulayıcısı da 1925’ten Atatürk’ün ölümünekadar 13 yıl Dışişleri Bakanlığı görevi yapmış olan Tevfik Rüştü Aras’tı. Her ikisi de çizdikleri “barış Yolu”nda özel gayretler gösterdiler ve bölgeye ve dünyaya yönelik Türk dış politikasında ortak barış ve ortak güvenlik politikası izlediler. Bunu da bölge birliği ve bölge barışı ile taçlandırdılar.“Barış dönem”inde, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta barış, cihanda barış” parolasındaki “cihanda barış”, ortak barışı temsil etti.
YAYIN TARİHİ:
2012-01-02
DOSYA BOYUTU:
3,87
ISBN:
9944157353
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mustafa Kemal Atatürk'ün Dış Politika Konuşmaları PDF

Mustafa Kemal Atatürk'ün Dış Politika Konuşmaları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Mustafa Kemal Atatürk'ün Dış Politika Konuşmaları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ş dönemi" yıllarında Avrupa'da top patlamıyordu ... Mustafa Kemal Atatürk'ün Dış Politika Konuşmaları %17 İndirimli... ... . Bu durumda barış bir fırsattı. %20 indirimli Yeni. Kaynak Yayınları Kürtler Atatürkün Kaleminden 6 - Mustafa Kemal Atatürk. Kategoride Çok Satanlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk - İlber Ortaylı Kronik Kitap. Komşularımızla ve bütün uluslarla ilişkilerimiz ciddi, içten, barış ve güven fikrine dayalı olarak gelişmektedir. Mustafa Kemal Atatürk. Bunu da bölge birliği ve bölge barışı ile ta ... Mustafa Kemal Atatürk'ün Dış Politika Konuşmaları - | Kitapaktif.com ... . Bunu da bölge birliği ve bölge barışı ile taçlandırdılar. "Barış dönem"inde, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta barış, cihanda barış" parolasındaki "cihanda barış", ortak bar...