acem2019delhi.com

Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler

Responsive image
Türk-Ermeni ilişkilerinde zorunlu göçe neden olan olayların ve sonuçlarının incelendiği bu kitabın amacı; yaşanan olayların araştırılarak gerçeklerin belgeler ışığında ortaya çıkarılmasıdır. 1. Dünya Harbinin 100. yılında yabancı devletlerin de desteğiyle Ermeni iddialarının Türkiye üzerinde bir baskı aracı olarak kullanılma gayretleri dikkate alındığında kitabın önemli bir boşluğu dolduracağı ve hem Türk milletine hem de Türkiye Cumhuriyeti yönetim kadrolarına söz konusu baskılara karşı izlenmesi gereken politikalar konusunda yol gösterici olacağı umulmaktadır.Farklı yaklaşımları ile dikkati çeken ve daha önce ortaya konulmamış bilgi ve belgeleri de içeren kitapta 1. Dünya Harbi öncesinde kendi devletine karşı isyan ederek düşman tarafına geçen ve kurdukları silahlı çetelerle sivil halkı katletmeye başlayan Ermenilerin tabi tutulduğu zorunlu göç uygulamaları ve göç ettirilen Ermenilerin akıbetleri detaylı olarak ortaya konulmuştur.Kitapta daha önce yeterince ortaya konulmamış olan, Rus işgali ve Ermeni katliamları nedeniyle topraklarını terk ederek göç etmek zorunda bırakılan Anadolu'daki ve Kafkasya'daki Müslüman halkın durumu ile Rus ve Ermeniler tarafından katledilen Müslümanların durumları detaylı olarak incelenmiştir. Bu kapsamda özellikle yabancı kaynaklara dayanılarak iki tarafın kayıpları karşılaştırılmıştır.Umuyoruz ki bu çalışma sömürgeci Batının ve onların uzantılarının sözde soykırımın 100. yılında Türkiye'ye soykırımı kabul ettirmek üzere yürüttükleri çalışmaların arka planının aydınlatılması ve alınacak tedbirlerin belirlenmesinin yanı sıra, Ermenistan'ın ve Diaspora Ermenilerinin yalanlarıyla kandırılmış olan Ermeni vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi yoluyla toplumsal barışa da katkı sağlayacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-15
DOSYA BOYUTU:
3,89
ISBN:
6053200789
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ömer Lütfi Taşçıoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler PDF

Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ömer Lütfi Taşçıoğlu. Okuyabilirsin Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...arın ve sonuçlarının incelendiği bu kitabın amacı; yaşanan olayların araştırılarak gerçeklerin belgeler ışığında ortaya ... Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler ... ... ...20 Nisan, 2015 Kategori ERMENİ SORUNU, TÜRK DÜNYASI. Türk-ermeni ilişkilerindeki tarihsel gerçekler. Türkler aleyhine "hukuki bir dava açılamıyorsa siyasi bir dava... ...Bir Analizi Türk-Ermeni İlişkilerinde Unutulmaması Gereken Tarihi Gerçekler". Kamuran Gürün, Dr. Salahi Sonyel ve bendeniz, yabancı bilim adamları ile konuyu ilmi ve siyasi zeminde tartışmıştık. Doktora d ... 862) Türk-Ermeni İlişkilerindeki Tarihsel Gerçekler - Yeniden Ergenekon ... . Kamuran Gürün, Dr. Salahi Sonyel ve bendeniz, yabancı bilim adamları ile konuyu ilmi ve siyasi zeminde tartışmıştık. Doktora derecesini de alan Emekli Kurmay Albay Ömer Lütfi Taşçıoğlu, 30 yıllık bir çalışma sonucu yayımladığı "Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihî, Siyasi...