acem2019delhi.com

Kutsallık ve Ziyaret FenomeniDisiplinlerarası Bir Yaklaşım

Responsive image
Din ve toplum arasındaki ilişki karşılıklı etkileşim sürecinde ortaya çıkar ve devamlılık gösterir. Bununla birlikte, din özü itibariyle kutsalın tecrübesi ve “kutsal şeylerle ilgili –emredilmiş veya yasaklanmış- inanç ve pratikler bütünü” olarak da tanımlanabilir. Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel ve uygulamalarla, kutsal olmayana karşı ayırt edici bir nitelik kazanır. Kutsal aynı zamanda bir anlam kaynağı ve kimlik göstergesi olarak da işlev görür ve bu yönüyle toplumsal ve kişisel güvenlik alanlarını belirler. Anadolu coğrafyasında genellikle adak, türbe veya ziyaret dindarlığı olarak da kavramsallaştırılan bu tür uygulamalar, başta hastalıklardan kurtulma ve şifa bulmaya yönelik olmak üzere birçok dilek, istek ve kişiler tarafın önemli görülen ihtiyaçlarla ilgili amaçları kapsamaktadır ve bu yönüyle hemen hemen evrensel bir özelliğe sahip gözükmektedir. Bu çalışma, dini yaşayışın önemli bir boyutunu oluşturan ziyaret inancı ve uygulamaları konusunda da belli bir zenginlik ve çeşitliliği bünyesinde barındıran Kayseri’de gerçekleştirilmiş olup; böylesine naif bir konunun pozitif bilimlerin yöntem ve bakış açısıyla yapılmış olması nedeniyle alanında ilk çalışma olduğu iddiasını da taşımaktadır. 
YAYIN TARİHİ:
2015-05-01
DOSYA BOYUTU:
10,76
ISBN:
6056368332
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Ünver Günay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kutsallık ve Ziyaret FenomeniDisiplinlerarası Bir Yaklaşım PDF

Kutsallık ve Ziyaret FenomeniDisiplinlerarası Bir Yaklaşım harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Ünver Günay. Okuyabilirsin Kutsallık ve Ziyaret FenomeniDisiplinlerarası Bir Yaklaşım sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ir nitelik kazanır. Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel ve uygulamalarla, kutsal olmayana karşı ayırt edici bir nitelik kazanır ... Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni; Disiplinlerarası Bir Yaklaşım... ... . Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel ve uygulamalarla, kutsal olmayana karşı ayırt edici bir nitelik kazanır. Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel ve uygulamalarla, kutsal olmayana karşı ayırt edici bir nitelik kazanır. Kutsallık ve Ziy ... Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni - Disiplinlerarası Bir Yaklaşım Ünver... ... . Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel ve uygulamalarla, kutsal olmayana karşı ayırt edici bir nitelik kazanır. Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni-Otorite Yayınları-9786056368332-Harun Güngör-%25 indirimli-Din ve toplum arasındaki ilişki karşılıklı etkileşim sürecinde ortaya ç. Disiplinlerarası Bir Yaklaşım. Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni. 20,00 TL. Anadolu coğrafyasında genellikle adak türbe veya ziyaret dindarlığı olarak da kavramsallaştırılan bu tür uygulamalar başta hastalıklardan kurtulma ve şifa... ...Kitabının özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni Pdf İndir. gözükmektedir.Bu çalışma, dini yaşayışın önemli bir boyutunu oluşturan ziyaret inancı ve... Ziyaret fenomenleri inanç ve uygulama. Kutsallık ve korkuyla doğan saygı korumacı bir. London: Sheed. & Ward. Disiplinlerarası Yaklaşımla Bir Kutsal Mekânın Oluşumu, Peyzajı ve Fonksiyonel… Ünver Güney. Din ve toplum arasındaki ilişki karşılıklı etkileşim sürecinde ortaya çıkar ve devamlılık gösterir. Bununla birlikte, din özü itibariyle kutsalın tecrübesi ve *kutsal şeylerle ilgili emredilmiş veya... Annuler. Accueil ›. Détails pour : Kutsallık ve ziyaret fenomeni Dillerin doğası ve yapısı, kültürel, sosyal ve bilişsel-psikolojik bir fenomen olarak müzik, bir dil olarak müzik. Elbette bazı müzikolojik sorunlar disiplinlerarası bir yaklaşım gerektirmez. Çalışmanın ulaştığı sonuç ziyaret fenomeni için kutsallaşma sürecine tipolojik bir model önerisidir. Kutsallaşma sürecinin son aşamasında ise, kutsallık atfedilen obje etrafında mitler oluşmaktadır. 28.73 TL. Bu nedenle doğru tanımlanabilmesi ve sağlıklı bir bakış açısı geliştirilebilmesi için dinsel şüphe probleminin çok yönlü şekilde ve disiplinlerarası bir yaklaşımla ele alınması son derece... Harun Güngör, Abdulvahap Taştan, Ünver Güney. Din ve toplum arasındaki ilişki karşılıklı etkileşim sürecinde ortaya çıkar ve devamlılık gösterir....