acem2019delhi.com

Lenin'den Öpücükler

Responsive image
Balou dağlarının eteklerindeki gözlerden uzak bir köyde kendi hallerinde yaşayıp giden Çinli köylülerin tüm geçim kaynakları yaz mevsimi ortasında patlak veren yedi günlük bir kar fırtınası yüzünden mahvolur. Bunun üzerine Komünist Parti’nin atadığı yöneticilerden biri, çaresiz kalan köylülere para, kendisine ise makam kazandıracak kazançlı bir planla çıkagelir. Nüfusunun büyük bölümü engellilerden oluşan bu köyün sakinleri arasından, bir yaprağın düştüğü yeri çıkardığı sesten anlayabilen kör kız veya ayağını şişeye sokup yürüyebilen felçli çocuk gibi özel yeteneklere sahip olanlarla bir gösteri topluluğu kurulmasını öngören planın asıl hedefi ise Rusya’nın satılığa çıkardığı Lenin’in mumyalanmış naaşını getirtip turistik bir anıtmezarda sergileyebilmektir. Gelgelelim, kapitalizm ile komünizm arasında tuhaf bir nikâh kıymaya çalışan bu özel yetenekler topluluğunun elde ettiği başarının çok ağır bir bedeli olacaktır.Yeni nesil Çinli yazarlar arasında sivri dilliliğiyle ön plana çıkan ödüllü yazar Yan Lianke’nin tartışmasız başyapıtı Lenin’den Öpücükler, toplumsal eleştiri ile hicvi üstün bir edebi dilin içinde eritiyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-04-09
DOSYA BOYUTU:
12,30
ISBN:
6053745693
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yan Lianke
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Lenin'den Öpücükler PDF

Lenin'den Öpücükler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yan Lianke. Okuyabilirsin Lenin'den Öpücükler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...da patlak veren yedi günlük bir kar fırtınası ... Lenin'den Öpücükler - %10 İndirimli - Yan Lianke - Final Kültür Sanat ... ... Yeni nesil Çinli yazarlar arasında sivri dilliliğiyle ön plana çıkan ödüllü yazar Yan Lianke'nin tartışmasız başyapıtı Lenin'den Öpücükler, toplumsal eleştiri ile hicvi üstün bir edebi dilin içinde eritiyor. Yeni nesil Çinli yazarlar arasında sivri dilliliğiyle ön plana çıkan ödüllü yazar Yan Lianke'nin tartışmasız başyapıtı Lenin'den Öpücükler, toplumsal eleştiri ile hicvi üstün bir edebi dilin içinde eritiyor. Okuma listeme ekle. Ünlü Çinli yazar Yan Lian ... Final Kültür Sanat Yayınları Lenin'den Öpücükler Yan Lianke ... . Okuma listeme ekle. Ünlü Çinli yazar Yan Lianke'nin başyapıtı sayılan "Lenin'den Öpücükler" Final Kültür Sanat Yayınları tarafından yayımlandı. Yeni nesil Çinli yazarlar arasında sivri dilliliğiyle ön plana çıkan ödüllü y...