acem2019delhi.com

Osmanlı'da Neft ve Petrol

Responsive image
Doç. Dr. Volkan Ş. Ediger'in on üç yıldır özenle yürüttüğü araştırma ve incelemelere dayanan Osmanlı'da Neft ve Petrol, Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki petrol olgusunu bütün ayrıntılarıyla ele almaktadır. Osmanlı Arşivleri'nden sağlanan yüzden fazla özgün belgenin değerlendirildiği çalışmada, konuyla ilgili önceden yazılmış eserlerin neredeyse tamamına yer verilmiştir. Bu kapsamda çalışma, yalnızca bir petrol tarihi değil, aynı zamanda enerji kaynaklarını ekonomik ve politik dinamiklerinin de ele alındığı bir enerji tarihi niteliğindedir.Uluslararası doğal gaz piyasasında günümüzde yaşanan hareketlilik, petrol fiyatlarındaki yükseliş trendi ve Ortadoğu'daki sonu gelmeyen gerilim geçmişten günümüze bir ışık tutabilecek olan elinizdeki kitabı bugün daha da değerli bir kaynak haline getirmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2006-02-08
DOSYA BOYUTU:
6,77
ISBN:
9757064955
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Volkan Ş. Ediger
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Osmanlı'da Neft ve Petrol PDF

Osmanlı'da Neft ve Petrol harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Volkan Ş. Ediger. Okuyabilirsin Osmanlı'da Neft ve Petrol sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... | bugün. neft halihazırda petrol demek olduğundan biraz garip bir tanımlama olmuş ... Osmanlı'da Neft ve Petrol Fiyatı ... . İnceleme ekle. Halil Korkmaz Osmanlı'da Neft ve Petrol'u inceledi. Aşağıdaki şu paragraf günümüz ve Osmanlı tarihi ile 'Osmanlı'da Neft ve Petrol' kitabının da bir özeti gibi adeta. Volkan Ş. Ediger. Doç. Dr. Volkan Ş. Ediger'in on üç yıldır özenle yürüttüğü araştırma ve incelemelere dayanan Osmanlı'da Neft ve Petrol... Dr. Volkan S. Ediger'in on üç yıldır özenle yürüttüğü araştırma ve incel ... Osmanlı'da Neft ve Petrol - Ekşi Sözlük ... ... Dr. Volkan S. Ediger'in on üç yıldır özenle yürüttüğü araştırma ve incelemelere dayanan Osmanlı'da Neft ve Petrol, Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki petrol olgusunu bütün ayrıntılarıyla ele... OSMANLI'DA NEFT VE PETROL kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Osmanlı'da...