acem2019delhi.com

Eylül Ayazı - Anı 4

Responsive image
"O sırada İstanbul'da yedi askeri tutukevi mevcuttu: Kabakoz, Alemdağ, Sultanahmet, Hasdal, Davutpaşa, Metris ve Maltepe. Kabakoz hariç, öbürleri Kara Kuvvetleri bünyesi içindeydi. Askeri tutukevlerinin 12 mart dönemine kıyasla ağırlaştığını, tutukluyu yıldırma ve sindirme hareketinin içeride kol gezdiğini gerek dışarıda, gerekse polis ve savcılık gözlemlerinde duyduk. Ama bu baskının, hangi tutukevinde ne oranda yoğun olduğu hususunda net bilgimiz yoktu. Dolayısıyla Kabakoz Askeri Tutukevi'nde ne gibi gerici yaptırımlarla cendere içine sokulacağımızı tedirgin halde merak ediyorduk. Kısacası önümüzde bilinmezlikler vardı, içsel alem binbir esintinin girdabındaydı, beyinle sinir sistemi arasındaki trafik yoğundu, gerilimli bekleyiş, akan zamanın ana unsuruydu. Her şeye karşın, bu tedirginlik yığınağı içinde teskin ve sevinç ışkınları da uç veriyordu. Zira, koğuşlardaki tutuklu arkadaşlar deneyimliydi, nasıl olsa onların yayına verilecektik, o andan itibaren de güçlü bir içsel onarımla moral bulacaktık. Aramızda kapanan tutukevi demir kapısı bir anda dış dünyayla bağlantımızı kesti, üstte tanımladığım gerilimsel iklime bizi taşıdı. "Gün ola harman ola" deyip beklemeye koyulduk."
YAYIN TARİHİ:
2009-04-30
DOSYA BOYUTU:
6,28
ISBN:
9758674299
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Taşyapan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Eylül Ayazı - Anı 4 PDF

Eylül Ayazı - Anı 4 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Taşyapan. Okuyabilirsin Eylül Ayazı - Anı 4 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...i. Akyazı'da yaşamakta olan insanların geçimi tarıma dayalıdır ... Akyazi Haber - YouTube ... . Silisyum, bildiğimiz kum ve çakılın kimyasal ismi olup, buhar halinde lav şeklinde püskürmüş ani soğuma ile... İlimizin en eski ilçesi olan Akyazı'nın adı nereden geliyor? Hangi kavimler yaşadı? Öncelikle Akyazı adı nereden geliyor acaba? Yazı, Uygur Türkçesinde ova demektir. 28 Eylül 2019- Spor Güncelleme: 20 Nisan 2020. Sakarya Süper amatör ligi Akyazı temsilcisi As Akyazı Spor Koca ... Eylül Ayazı - Anı 4 ... . Sakarya Süper amatör ligi Akyazı temsilcisi As Akyazı Spor Kocaali deplasmanında Kocaali Spor ile saat 15.00 te Kocaali stadında karşılaştı. Akyazı'da 4 araç birbirine girdi GÜNCEL 6 Eylül 2018, Perşembe - 18.10. İnönü Mahallesi Kuzuluk durağı yakınlarında meydana gelen kazada Hafif ticari araç ani fren yapınca aynı istikamette seyir... Kanal 7 Avrupa kanalının sevilen programı sevilen programı Kaan Aktaş ile Devr-i Alem'in bu haftaki konuğu Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan Oldu. 9 Eylül 2014 Tarihinde Taşındı. Ve 17 Ocak 1981'de onlarla birlikte aynı eyleme katılan, Akyazı'da şehit düşen Ali Aktürk, Metin Adil Toraman... 12 Eylül karanlığında...