acem2019delhi.com

Ceza Hukuku Genel Hükümler

Responsive image
Bu baskıda geçtiğimiz Eylül ayından bu yana verilen önemli Yargıtay kararlarını kitaba işleme fırsatı buldum. Ayrıca meslektaşlarımız ile öğrencilerden gelen, bazı konuların daha geniş veya daha anlaşılır olması önerilerine uyarak, gerekli güncellemeleri yaptım. Kitabın her baskıda genişlediğinin farkındayım. Esasen, kitabın çok genişlemesini arzu etmiyorum. Öğrencinin konuları çok dağıtmadan öğrenebileceği bir kitap formatının değişmesini istemiyorum. Daha özet bir kitap için de şu an 9. baskısını yaptığımız Ceza Hukuku Genel Hükümler Temel Bilgiler kitabımı tavsiye ediyorum. Bu baskıyla 15. baskıya ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Temel bilgiler kitabıyla beraber toplamda 24. baskıya ulaşmış oluyoruz. Her iki kitaba da ilgi gösteren öğrencilerimize ve hukukçulara teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca, kitabı öğrencilerine tavsiye ederek Türkiye’nin çok farklı şehirlerindeki hukuk fakültelerinde okuyan öğrencilere ulaşmasını sağlayan değerli ceza hukukçusu meslektaşlarımıza da şükranlarımı arz etmek isterim. Kitabın her baskısında daha da geliştirilmesi için öneri ve eleştirilere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu yöndeki her türlü katkıya şimdiden teşekkür ediyorum.
YAYIN TARİHİ:
2014-08-01
DOSYA BOYUTU:
3,60
ISBN:
6051464381
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Hakan Hakeri
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ceza Hukuku Genel Hükümler PDF

Ceza Hukuku Genel Hükümler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Hakan Hakeri. Okuyabilirsin Ceza Hukuku Genel Hükümler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ermektedir. Bu tür hükümlere eksik veya tam olmayan hükümler denir ... Ceza Hukuku Genel Hükümleri, Ahmet Gökcen » Satın Al... - Kidega ... . 12. Genel olarak kanunilik ilkesi. Modern ceza hukukunun dayandığı temel ilkelerden biri olan kanunilik ilkesi, basit bir sorunla ilgilidir. Ceza hukukunun temel olarak kefaret edici, önleyici ve bastırıcı fonksiyonuvardır. İlk 76 Madde genel hükümler ve sonrakimaddeleri ise özel hükümler içermektedir. Prof. Dr. Mahmut Koca, Prof. Dr. İlhan Üzülmez. Ceza hukuku hayat, özgürl ... PDF Microsoft Word - ceza_huk_giris_un_01.docx | Ceza Hukukuna Giriş ... . Mahmut Koca, Prof. Dr. İlhan Üzülmez. Ceza hukuku hayat, özgürlük, mülkiyet gibi bireye ait temel değerleri en etkin şekilde koruyan bir hukuk dalıdır. Hukuk ÖĞRETİR olarak çıktığımız bu yolda amacımız zorlu bir süreç olan KPSS yolunda, öğrenci dostlarımıza Memur adayı, Yönetici Adayı ve Öğretmen... CEZA HUKUKU GENEL HÜKÜMLER. Ceza Hukuku Türleri. Baskıcı ceza hukuku. Ayrıcalıkçı ceza hukuku. Özgürlükçü ceza hukuku. Cezanın Evrimi. İlkel ceza hukuku. Öç, kolektif cezai sorumluluk. ...korkutucu niteliği, suç işleme eğiliminde olan kişiler bakımından cezanın genel önleme fonksiyonunu ortaya koyar. ilişkin hükümler ile takdiri indirim nedenleri uygulanarak sonuç ceza belirlenir." İstanbul üniversitesi hukuk fakültesi. Ceza hukuku genel hükümler pratik çalışma. 2. Manevi Unsur: (Genel açıklamalar için Bkz. 1. suç). ceza huk...