acem2019delhi.com

Bibliyoman

Responsive image
Bir zamanlar Barcelona’nın güneş girmeyen dar bir sokağında; hani şu soluk yüzlü, ruhsuz, gözleri çukur adamlardan; hani şu Hoffman’ın rüyalarında deştiği şeytani ve tuhaf varlıklardan biri yaşardı. Bu, kitap satıcısı Giacomo’ydu. Henüz otuz yaşında olmasına rağmen, çoktan yaşlanmış ve bitkinleşmişti. Uzun boyluydu, ama yaşlı bir adam gibi beli bükülmüştü. Saçları uzundu, ama ağarmıştı. Elleri güçlü ve kaslıydı, ama kurumuş ve kırış kırıştı. Üstü başı perişan ve eski püsküydü. Beceriksiz ve utangaç bir tavrı vardı. Yüzü solgun, üzgün, çirkin ve silikti. Nadir ve tuhaf kitapların satıldığı müzayede günleri hariç, insanlar onu sokakta çok görmezlerdi.
YAYIN TARİHİ:
2017-06-15
DOSYA BOYUTU:
9,19
ISBN:
6058259829
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Gustave Flaubert
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bibliyoman PDF

Bibliyoman harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Gustave Flaubert. Okuyabilirsin Bibliyoman sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...liyoman. Kitaba merak duymanın Fransızcada iki karşılığı var: Bibliyofil ve Bibliyoman… Eğer bu tanım sizi tarif edeyorsa, "Bibliyofil" kategorisinde yer alıyorsunuz demektir ... Bibliyoman Ne Demek? Bibliyoman Nedir? - Ne Demek? nedemek.org ... . BİBLİYOMAN. Bibliyoman kelimesi iki Yunanca kelimenin birleşiminden oluşmaktadır. Bunlar; "biblion" ve "mania" kelimeleridir. Biblion kelimesi kitap anlamına gelirken, mania kelimesi ise hastalık anlamı taşımaktadır. Bibliyoman kişilerde aşırı kitap sevgisi oluşur. Bu sevgi hastalık boyutuna ulaşır ve sonunda takıntı haline gelir. Psikolojik rahatsızlıklar arasında yer alan "obsesif ko ... Bibliyoman - Nedir Ne Demek ... . Bibliyoman kişilerde aşırı kitap sevgisi oluşur. Bu sevgi hastalık boyutuna ulaşır ve sonunda takıntı haline gelir. Psikolojik rahatsızlıklar arasında yer alan "obsesif kompülsif" olarakta tanımlanır. bibliyomani düşkünlük derecesine varan kitap meraki, kitap deliliği. bibliyoman diye adlandirilan manyaklar, kitaplari okumak ya da okutmak için değil, çoklukla kimsede bulunmayacak bir koleksiyon... Bibliyoman kelimesi baş harfi b son harfi n olan bir kelime.Başında b sonunda n olan kelimenin birinci harfi b , ikinci harfi i , üçüncü harfi b , dördüncü harfi l , beşinci harfi i , altıncı harfi y , yedinci harfi o... 1-)sayrılık derecesine varan kitap edinme tutkusu, kitap düşkünlüğü. 2-)Hastalık derecesine varan kitap sevgisi, kitap düşkünlüğü. 3-)Bk. kitapdeliliği. Yunanca biblion (kitap) ve mania (...