acem2019delhi.com

Yapay Zeka

Responsive image
Çağımızın en önemli genel maksatlı teknolojisi yapay zekâdır. Yöneticiler için yapay zekâ, çığır açan bir teknoloji niteliği taşıyor. Çalışanlar, işlerini elinden alacağından korkuyor. Danışmanlar onu her derdin çaresi gibi görüyor. Medya ise sınırsızca abartarak veya küçümseyerek anlatıyor. Yapay Zekâ kitabı, yapay zekânın siz ve işiniz için neler yapabileceğini açık ve net bir şekilde ortaya koymak amacıyla yazıldı. Her ölçek ve sektördeki şirketlerin yöneticileri için hazırlanmış bu kitapta, yapay zekânın geleceği üzerine yazılmış en yeni ve en açıklayıcı makalelerden bazılarını bir arada bulacaksınız.•Thomas Davenport•Erik Brynjolfsson •Andrew McAfeeHBR Dijital Dönüşüm Serisi, şirketinizin geleceğini şekillendirecek konulara dair yaklaşımınızı geliştirmeye ve fikirlerinizi derinleştirmeye yardımcı oluyor. Harvard Business Review’in blok zinciri, siber güvenlik, yapay zekâ gibi hızla değişen ve geleceği şekillendiren konularla ilgili hazırladığı kitaplar, organizasyonları bugünün rekabet koşullarına ve yarına hazırlayacak en iyi araştırmalara, röportaj ve analizlere yer veriyor; uygulamaya yönelik öneriler sunuyor.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-03
DOSYA BOYUTU:
7,93
ISBN:
6257010405
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yapay Zeka PDF

Yapay Zeka harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin Yapay Zeka sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... yaratmak. Yapay zeka terimini ilk defa 1956 yılında kullanan ve terimin mucidi olan John McCarthy, yapay zekayı "Makineleri zeki yapan mühendislik ve bilim dalı ... Yapay Zeka Nedir - Ne Demektir ? Nasıl Çalışır ... ." olarak tanımlamıştır. Yapay zeka, günümüzde yabancı bilim adamlarının üzerinde son derece yoğun bir şekilde çalıştıkları bir durumdur. Bilimsel adıyla anılacak olursa yapay zeka, "mantıksal analiz robotu"adı verilmektedir. Mc Carthy, Minsky, Shannon ve Rochester tarafından 1956 yılında gerçekleştirilen çalışmalar sırasında "yapay zeka" ismi ortaya atılmıştır. Yapay zeka i ... Yapay Zekâ - Vikipedi ... . Mc Carthy, Minsky, Shannon ve Rochester tarafından 1956 yılında gerçekleştirilen çalışmalar sırasında "yapay zeka" ismi ortaya atılmıştır. Yapay zeka isminin fikir sahibi ise Mc Carthy'dir. Başka bir deyişle, Yapay zeka bilgisayarın insanlar gibi düşünmesini sağlar. Dolayısıyla, belirli bir duruma göre yapay zeka sistemleri, sorunu çözmek için görev yapmakta ve buna tepki vermektedir. Yapay zekayı düşünmenin en iyi yolu yapabildiklerini insanların beceri ve yetileriyle karşılaştırmaktır. Sonuçta insanlar bildiğimiz en zeki canlılar ve yapay zeka da insan zekasını taklit ediyor. Yapay zeka insanlık için gerçekten bir tehlike midir? Yapay zekalar insanlığı tehdit mi ediyor? 1.2 Yapay Zekaya Yapılan Yatırımlar ve Örnek Yapay Zeka Çalışmaları. Kimilerince Dünya'nın sonunu getireceğine inanılsa da, yapay zeka bugün Dünya'da pek çok alanda yaygın olarak kullanılıyor. Yapay zekanın ne olmadığına daha önce değinmiştik. Nasıl Çalışır. Yapay Zekâ, bir bilgisayarın ya da bilgisayar sistemine bağlı bir robotun, canlılara benzer şekilde bazı eylemleri yerine getirme kabiliyetini sağlayan buluştur. İngilizce "artificial intelligence" kelime grubunun Türkçe karşılığı olan Yapay Zeka Nedir? Yapay zeka nedir kısaca bilgi vermek gerekirse makine öğrenimi ve derin öğrenme olmak üzere iki başlıkta incelenir. Yapay zeka (AI) nedir. Yapay zeka (AI) genellikle karmaşık kimlikleri ve kişilikleri düşünebilen. Akla ve hatta hissedebilen insan benzeri makineler olarak temsil edilir. Yapay zeka. Dilek Can. 13 Mart 2018 15:04:57. 3D Yazıcıyla Üretilen Açık Kaynak Kodlu Yapay El. YUSUF ALTINTAŞ 31 Ekim 2017 17:29:20. Her yapay zeka için farklı yollar izlenecek olsa dahi temelde yapay zeka için takip edilen işlem prensibi aynıdır. Bu sayede yapay zekaya her X sunulduğunda yapay zeka Y'yi kullanıcılara sunar. "Akıl kelimesi toplumda genellikle insanların zeka düzeyini ifade eder. Sıklıkla akıl kavramı ile zeka kavramı birbirine karıştırılır. Akıl, muhakeme ve bilgi elde etme gücü olarak tanımlanabilir. Yapay zeka ne kadar güçlü? Hayatımıza ne kadar girdi? Daha ne kadar öteye gidebilir? SIRI'den kendi kendine ...