acem2019delhi.com

İlim ve Din/Yeni Bir Bakış Açısıyla

Responsive image
Son bir-iki asırdan beri pozitivist ve materyalist teoriler, bilim ve düşünce hayatını baskı altına aldıklarından, varlık adına başka yorum ve başka referans kaynakları ilim yuvalarının dışında tutulmaya çalışıldı; kainat ve hadiselerin yorumu tek bir tipe irca ile her şey belli bir anlayışa göre tefsir edildi. Hakikatin ilmine ulaştıran yollar daraltıldı. Her şey madde ile irtibatlandırılarak metafizik mülahazalar tamamen devre dışı bırakıldı. Oysa ki, çağımızın ilim telakkisine göre, atomla beraber atom-altı, atom-üstü dünyalar da, sorgulayıcı bir üslupla ele alınmalı; ihtimali mülahazalar öne çıkarılmalı; varlık, kendi iç dinamikleri ve parçacıkları ile yorumlanıp tahlil edilmeli; bir kısım harici güç kaynaklarının mevcudiyeti de hesaba katılarak her şey, fizik ve metafizik, ruh ve maddenin birleşik dünyasına göre değerlendirilmeliydi..! Ama ne acıdır ki, böyle önemli bir meselede, ne dini dışlayanlar ne de ona sahip çıkanlar, daha doğrusu sahip çıkıyor görünenler, gereken ilmiliği gösteremedi ve varlığa bu ruh ve bu mana esprisiyle bakamadılar. Kainat ve insanı, ilahi isimlerin değişik tecelli dalga boyunda birer yansıması olarak düşünemediler. Derken, hakikat aşkının yerini fantastik mülahazalar, araştırma ahlakının yerini de şablonculuk aldı ve topyekün bir düşünce hayatı modern dogmatizmin işgaline uğradı ve gerçek ilim düşüncesi felç oldu.. İnsanın aklı, fikri ruhuyla çelişir hale getirildi ve insan ruhu, bu üst üste dayatmalar karşısında kendi enfüsi gerçeklerine karşı adeta yabancılaştırıldı.
YAYIN TARİHİ:
1998-01-01
DOSYA BOYUTU:
7,8
ISBN:
9753150148
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nevzat Bayhan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İlim ve Din/Yeni Bir Bakış Açısıyla PDF

İlim ve Din/Yeni Bir Bakış Açısıyla harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nevzat Bayhan. Okuyabilirsin İlim ve Din/Yeni Bir Bakış Açısıyla sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...llardan beri hep maznun sandalyesine oturtularak, felsefi düşünce karşısında yenik gösterilmeye çalışılan semavi dinlerin ve ... İlim ve Din : Yeni Bir Bakış Açısıyla ... ... İlim ve din : yeni bir bakış açısıyla. Dil: Türkçe. Ama ne acıdır ki, böyle önemli bir meselede, ne dini dışlayanlar ne de ona sahip çıkanlar, daha doğrusu sahip çıkıyor görünenler, gereken Start your review of Yeni Bir Bakış Açısıyla İlim ve Din. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Yeni Bir Bakış Açısıyla İlim Ve Din -2. Yazar. Yeni bir bakış açısıyla ilim ve d ... Yeni Bir Bakış Açısıyla İlim ve Din - Home | Facebook ... . Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Yeni Bir Bakış Açısıyla İlim Ve Din -2. Yazar. Yeni bir bakış açısıyla ilim ve din. 25,00 TL. Yeni Bir Bakış Açısıyla İlim ve Din. HEMEN AL. Sonradan biraz anlayış gelişmeleri olmuşsa da, dinlerdeki anlayışlar, bu temel üstüne kurulmuştur. turan dursun din bu-3 dinin kadina bakis acisi. Sonra bu mal, mülk gidip yeni "sahip" bulamaz. Hristiyanlığın X. asrında ilim belki de hiçbir yerde Müslüman memleketlerdeki kadar büyük bir arzuyla aranmadı; ilim ve irfan İslâm toplumlarında ulaştığı düzeye hiçbir yerde ulaşamadı. Kur'an, yüzlerce âyet-i kerimesinde insanları dinî ve dünyevî ilimleri öğrenmeye teşvik eder. Yeni keşifleri duydukça, Allah'ın ilmine ve hikmetine karşı hayranlığı ve hayreti daha da artar. -Yaşar Nabi Nayır (Edebiyatçı)-. Yeni bir inanç sistemi ile birlikte 'yeni minare' ve 'yeni ezan' ile alakalı bir şiir neşretmiştir.. ''Motorların şarkısı olsun yeni bestemiz. Yeni din ezanları,minareler yerine. YENİ BİR BAKIŞ AÇISIYLA İLİM VE DİN 2 FUAT BOZER incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Bu Yazı Coop Cool tarafından hazırlanmış olup İnanç ana kategorisi altında Yeni Bir Bakış Açısıyla İlim Ve Din alt kategorisine dahil Çağa Genel Bir... Allah insan ve...