acem2019delhi.com

Dilbilimsel Antropoloji

Responsive image
Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma, katılımcıların bulunduğu yer ile ilgili soruları içerir: Polinezya’da kullanılan "Nereye gidiyorsun?" gibi. Böyle bir olguyu incelerken birçok soru sorabilir ve birçok varsayımı aklımızda bulundurabiliriz. Bu sorular kalıplaşmış mıdır? Eğer öyleyse, birinin bunlara nasıl cevap verdiği neden önemlidir? Bu tür rutin konuşmaların içeriği kullanıcılar, ataları, bütünüyle insanlık ile ilgili bir şeyler ortaya koyar mı? İnsanlar neden selamlaşır? Ne zaman selamlaşacaklarını ya da kimi selamlayacaklarını nasıl bilebilirler? Dil değişkeleri, konuşma toplulukları ve aynı topluluk içindeki karşılaşma türleri arasında selamlaşmadaki benzerlikler ve farklılıklar, konuşurlar hakkında veya konuşurlar için ilginç şeyler verebilir mi? Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bir kültüre sahip olmak iletişim kurmak, iletişim kurmak bir dile sahip olmak demektir. Fakat “Bir dile sahip olmak” ne anlama gelmektedir? İşte bu kitapta cevabı aranan soru budur.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-05
DOSYA BOYUTU:
10,55
ISBN:
6057898289
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Alessandro Duranti
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Dilbilimsel Antropoloji PDF

Dilbilimsel Antropoloji harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Alessandro Duranti. Okuyabilirsin Dilbilimsel Antropoloji sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...inin rolünü inceleyen bir dalıdır. dil bireylerin ve toplulukların sosyal yaşamlarında Dilbilimsel antropoloji, dilin iletişimi nasıl şekillendirdiğini araştırır ... Dilbilimsel Antropoloji Alessandro Duranti ... . Dilsel Antropoloji, Antropolojik Dilbilim ve Sosyolinguistik. Dilbilimsel antropoloji ve antropolojik dilbilim ve sosyo-dilbilimden nasıl farklı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Dilbilimsel Antropoloji hakkında bilgi edinmek için bu makaleyi okuyun: Antropolojinin Dalları Olarak! Yirminci yüzyılın ilk yarısında bir süre antropolojiye yakınlaştı, ancak daha sonra yöneldi. 45.90 TL. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. 3.Dilbilimsel ... Dilbilimsel Antropoloji - Alessandro Duranti - Kitap - Epey ... . 45.90 TL. Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. 3.Dilbilimsel antropoloji [Değişiklik ]. Kültür ve dil arasındaki bağlantı, klasik döneme kadar ve muhtemelen daha önce olduğu kadar uzun bir geçmişe sahiptir. Dilbilimsel Antropoloji. Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma, katılımcıların bulun...