acem2019delhi.com

Gılgamış Destanı (Citli)

Responsive image
Yaşam sevgisi, yiğitlik, aşk gibi konuların işlendiği bu destan, diğer destanlar gibi insanoğlunun ölümsüzlük arayışının kanıtlarından biridir. Sait Maden’in Batı kaynaklarından çevirdiği Gılgamış Destanı’nın, Yunan destanı İlyada’dan, Hint destanı Mahabharata’dan beş bin yıl öncesinde yazıya geçirildiği tahmin edilmektedir. Gılgamış Destanı, insanoğlunun ilk yazınsal ürünü, ilk başyapıtıdır.
YAYIN TARİHİ:
2019-02-20
DOSYA BOYUTU:
10,61
ISBN:
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gılgamış Destanı (Citli) PDF

Gılgamış Destanı (Citli) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Gılgamış Destanı (Citli) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...07 TL %1 EFT İndirimi. İş Bankası Yayınları Fiyatı düşünce haber ver! Gılgamış Destanı insanoğlunun ilk yazınsal ürünü ilk başyapıtıdır ... GILGAMIŞ DESTANI (1.TABLET) - Yeniden... : Yeniden Ergenekon ... . GILGAMIŞ DESTANI. BİRİNCİ TABLET. Yerin dibindeki suyun kaynağını görenin öyküsünü dinle, yurdum! Dünyada her şeyi bilen adamın adını ünlendireyim: onun görmediği Hiçbir şey yoktur. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Gılgamış Destanı (Citli). Gılgamış Destanı, tarihin en eski yaz ... Gılgamış Destanı | Evren ve İnsan ... . Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Gılgamış Destanı (Citli). Gılgamış Destanı, tarihin en eski yazılı destanının adı olup, 12 kil tablete Akad çivi yazısı ile kaydedilmiştir. Gılgamış destanı Nuh Tufanı'nın anlatıldığı ilk yazılı eserdir. İnsanlığın dokunaklı bir öyküsü olan Gılgamış Destanı, MÖ 3000'in Sümerinden, Asurlulara, Babillilere ve Anadolu'ya Hititlilere kadar dilden dile dolaşan bir mit yani kutsal bir kahramanlık öyküsüdür. Bu eserlerin içinde en önemli görülen ise Gılg...