acem2019delhi.com

Kırım SavaşıEfsanenin Arkasındaki Hakikat

Responsive image
1853-1856 arasında gerçekleşen Kırım Savaşının tarihte pek çok yankısı oldu: Hafif süvari alayının saldırısı, Sivastopol kuşatması, Selimiye kışlasında lambasıyla dolaşan Florence Nightingale. O dönemde yaşayanlar için bu, “Rusya’ya karşı verilen büyük savaş”tı. Kaderin garip bir cilvesiyle bu savaşta İngiltere’nin müttefikleri geleneksel düşmanı Fransa ve müslüman Osmanlı İmparatorluğuydu. Kırım Savaşı top, tüfek, buharlı savaş gemileri, telgraf ve demiryolunun kullanıldığı “modern” savaşların ilkiydi. Ama İngiliz askerleri bu savaşta yine eski renkli üniformalarını giymiş ve Avrupa’daki son süvari saldırısında rol almıştı. Efsaneleri gerçeklerden ayıran bu büyüleyici kitapta sıradan askerlerin gerçek hikâyesini, 1854-55’in o korkunç kışından sağ çıkanların tanıklıklarıyla okuyacaksınız.
YAYIN TARİHİ:
2015-01-23
DOSYA BOYUTU:
9,95
ISBN:
6051069746
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Clive Ponting
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kırım SavaşıEfsanenin Arkasındaki Hakikat PDF

Kırım SavaşıEfsanenin Arkasındaki Hakikat harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Clive Ponting. Okuyabilirsin Kırım SavaşıEfsanenin Arkasındaki Hakikat sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lgraf ve demiryolunun kullanıldığı "modern" savaşların ilkiydi ... Kırım Savaşı Efsanenin Arkasındaki Hakikat ... . Clive Ponting'in 'Kırım Savaşı-Efsanenin Arkasındaki hakikat' adlı yapıtı Alfa Tarih Dizisinden okura ulaştırıldı. Clive Ponting yapıtında 'Kırım Savaşı'nı birçok yönden değerlendirerek ortaya koyuyor. Kırım Savaşı top, tüfek, buharlı savaş gemileri, telgraf ve demiryolunun kullanıldığı "modern" savaşların ilkiydi. Efsaneleri gerçeklerden ayıran bu büyüleyici kitapta sıradan ... Kırım Savaşı - Efsanenin Arkasındaki Hakikat-Clive Ponting Fiyatı ... . Efsaneleri gerçeklerden ayıran bu büyüleyici kitapta sıradan askerlerin gerçek hikâyesini... Kırım Savaşı top, tüfek, buharlı savaş gemileri, telgraf ve demiryolunun kullanıldığı modern savaşların ilkiydi. Efsaneleri gerçeklerden ayıran bu büyüleyici kitapta sıradan askerlerin gerçek hikâyesini... KIRIM SAVAŞI Efsanenin Arkasındaki Hakikat 1853-1856 arasında gerçekleşen Kırım Kırım Savaşı top, tüfek, buharlı savaş gemileri, telgraf ve demiryolunun kullanıldığı "modern" savaşların ilkiydi. 24.57 TL. Kaderin garip bir cilvesiyle bu savaşta İngiltere'nin müttefikleri geleneksel düşmanı Fransa ve müslüman Osmanlı İmparatorluğuydu. Kırım Savaşı top, tüfek, buharlı savaş gemileri, telgraf ve... Kırım Savaşı top, tüfek, buharlı savaş gemileri, telgraf ve demiryolunun kullanıldığı modern savaşların ilkiydi. Efsaneleri gerçeklerden ayıran bu büyüleyici kitapta sıradan askerlerin gerçek hikâyesini... Kırım Savaşı top, tüfek, buharlı savaş gemileri, telgraf ve demiryolunun kullanıldığı modern savaşların ilkiydi. Efsaneleri gerçeklerden ayıran bu büyüleyici kitapta sıradan askerlerin gerçek hikâyesini... 1853-1856 arasında gerçekleşen Kırım Savaşının tarihte pek çok yankısı oldu: Hafif süvari alayının saldırısı, Sivastopol kuşatması, Selimiye kışlasında lambasıyla dolaşan Florence Nightingale. Kırım Savaşı Efsanenin Arkasındaki Hakikat. Kırım Savaşı top tüfek buharlı savaş gemileri telgraf ve demiryolunun kullanıldığı "modern" savaşların ilkiydi. 32.30 TL. Kaderin garip bir cilvesiyle bu savaşta İngiltere'nin müttefikleri geleneksel düşmanı Fransa ve müslüman Osmanlı İmparatorluğuydu. Kırım Savaşı top, tüfek, buharlı savaş gemileri, telgraf ve... Clive Ponting'in 'Kırım Savaşı-Efsanenin Arkasındaki hakikat' adlı yapıtı Alfa Tarih Dizisinden okura ulaştırıldı. Clive Ponting yapıtında 'Kırım Savaşı'nı birçok yönden değerlendirerek ortaya koyuyor. Kırım Savaşı %10 indirimli 1853-1856 arasında gerçekleşen Kırım Savaşının tarihte pek çok yankısı oldu: Hafif süvari alayının sald...