acem2019delhi.com

İlmeklerMülteci Krizinden Bir Kesit

Responsive image
İngiliz yazar, ressam ve aktivist Kate Evans, İlmekler: Mülteci Krizinden Bir Kesit adlı grafik romanında yakın tarihimizin en büyük insanlık ayıplarından birini ele alıyor.İlmekler, özel baskısı ve hafızalara kazınacak öyküsüyle, gerek sosyopolitik gerek akademik gerekse sanatsal değer açısından, kaleme alınmış çarpıcı bir belgesel olma niteliği taşıyor.Kate Evans, grafik romanında farklı teknikleri bir arada kullanarak görsel açıdan sarsıcı bir kitaba imza atıyor. Son yılların en çarpıcı grafik romanlarından biri olarak anılanİlmekler: Mülteci Krizinden Bir Kesit, Fransa’nın İngiltere’ye geçiş noktası ve aynı zamanda Avrupa’daki göçmen krizinin sembollerinden biri olan Calais’deki mülteci kampını anlatıyor. Çoğu Ortadoğu ve Afrika’dan gelen mültecilerin en büyük isteği İngiltere’ye ulaşmak. Çağımızın en büyük yaralarından biri olan mültecilik olgusuna birinci elden tanıklık ettiren kitap, dramatik hayat öykülerini nesnel bir bakışla anlatıyor. Kate Evans'ın anlatımını, haber-röportaj tekniği üzerine temellendirdiği İlmekler:Mülteci Krizinden Bir Kesit, farklı çizim ve boyama tekniklerinden beslenen karakteristik resimleriyle dikkat çekiyor.“2015 yılında, bir milyondan fazla mülteci Avrupa’ya geldi ve en az üç bin üç yüz yetmiş beş kişi yolda hayatını kaybetti. Bu büyük insan kitlesi içinden birkaç bin kişi, bu tehlikeli yolculukta denizi aşıp İngiltere’ye varabilmek için Fransa’daki Calais kentine ulaştı. Burada anlatılanlar, öykülerinin yalnızca çok küçük bir kısmıdır.”
YAYIN TARİHİ:
2018-04-27
DOSYA BOYUTU:
12,16
ISBN:
6055678593
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kate Evans
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İlmeklerMülteci Krizinden Bir Kesit PDF

İlmeklerMülteci Krizinden Bir Kesit harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kate Evans. Okuyabilirsin İlmeklerMülteci Krizinden Bir Kesit sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ir kesit - arama sonuçları. Sepete Ekle ... İlmekler Mülteci Krizinden Bir Kesit ... . 1. İlmekler-Mülteci Krizinden Bir Kesit. Bilmeceler (komik Ve Zor). Arkadaslar Buyrun Bilmeceler Umarım Beyenirsiniz 🙂. Adam saçını ıslatmadan şampuanlamış, neden? Cevap: Çünkü Kuru Saçlar İcin Yazıyormus. ...biri olarak anilan Ilmekler: Mülteci Krizinden Bir Kesit, Fransa'nin Ingiltere'ye geçis noktasi ve ayni zamanda Avrupa'daki göçmen krizinin sembollerinden biri olan Calais'deki mülteci kampini anlatiyor. Şimdiden iyi eğlenceler. Kısa Bilmec ... İlmeklermulteci Krizinden Bir Kesit - Arama Sonuçları ... . Şimdiden iyi eğlenceler. Kısa Bilmeceler, Kısa bilmeceler ve cevapları, Kısa Bilmeceler Kolay, Kısa Bilmeceler Zor, Kısa Bilmeceler komik. Deniz niçin tuzlu olur? İddia ediyo...