acem2019delhi.com

Mevhibe (Tek Cilt)Çankaya'nın Hanımefendisi

Responsive image
Küllerinden doğarak Kurtuluş destanını yazan Türk milleti, Cumhuriyet'le, devrimlerle ve demokrasiyle tanışıyor…Muhafazakâr bir Osmanlı kızı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Başbakanı'nın ve ikinci Cumhurbaşkanı'nın eşi oluyor…Mevhibe, Lozan'dan Cumhuriyet'e, devrimlerden demokrasiye, oradan ilk demokratik muhalefete uzanan yola hep birinci elden tanıklık ediyor. Tanıklık etmekle kalmıyor, kimi zaman hayat arkadaşı İsmet İnönü'ye verdiği güç ve destekle, yakın tarihimizin şekillenmesine katkıda bulunuyor.Mevhibe İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan, 20 yıl önce, bir vatanın ve bir kadının iç içe giren öyküsünü kaleme aldı. Hem Cumhuriyet'i, hem 60 yıllık bir aşkı yazdı.Bugün Mevhibe, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini anlatırken, kurucularına saldıranların iftiralarını da temelinden sarsıyor.Ortaya, soluk soluğa okunan bir Cumhuriyet tarihi klasiği çıkıyor.Bilgi Yayınevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe’yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna. Kitap, gerçeklerin peşinde olanlar için, bir döneme -ve aslında bugünlere- ışık tutuyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-05
DOSYA BOYUTU:
11,51
ISBN:
9752205383
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Gülsün Bilgehan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mevhibe (Tek Cilt)Çankaya'nın Hanımefendisi PDF

Mevhibe (Tek Cilt)Çankaya'nın Hanımefendisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Gülsün Bilgehan. Okuyabilirsin Mevhibe (Tek Cilt)Çankaya'nın Hanımefendisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna ... Mevhibe; Çankaya'nın Hanımefendisi - Gülsün... | hemenkitap.com ... . Mevhibe Çankaya'nın Hanımefendisi. Yazar : GÜLSÜN BİLGEHAN Yayınevi : Bilgi Yayınevi Bilgi Yayınevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna. 35 TL. Bilgi Yayınevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna. Kitap, gerçeklerin peşinde olanlar için, bir döneme -ve aslında bugünlere- ışık tutuyor. ...sar ... Bilgi Yayınevi Mevhibe (Tek Cilt) & Çankaya'nın Hanımefendisi... ... . Kitap, gerçeklerin peşinde olanlar için, bir döneme -ve aslında bugünlere- ışık tutuyor. ...sarsıyor.Ortaya, soluk soluğa okunan bir Cumhuriyet tarihi klasiği çıkıyor.Bilgi Yayınevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna. Bilgi Yayinevi, yirmi yil önce iki cilt halinde yayimladigi Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna. Kitap, gerçeklerin pesinde olanlar için, bir döneme -ve aslinda bugünlere- isik tutuyor. Bilgi Yayınevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna. Kitap, gerçeklerin peşinde olanlar için, bir döneme -ve aslında bugünlere- ışık tutuyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Mevhibe (Tek Cilt) Çankaya'nın Hanımefendisi. Muhafazakâr bir Osmanlı kızı Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Başbakanı'nın ve ikinci Cumhurbaşkanı'nın eşi oluyor... Bilgi Yayınevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna. Kitap, gerçeklerin peşinde olanlar için, bir döneme -ve aslında bugünlere- ışık tutuyor. Mevhibe Çankayanın Hanımefendisi. Ürün Kodu: 9789752205383. Yayınevi/Marka: Bilgi Yayınevi. Bilgi Yayinevi, yirmi yil önce iki cilt halinde yayimladigi Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor... 32.50 TL. Ortaya, soluk soluğa okunan bir Cumhuriyet tarihi klasiği çıkıyor. Bilgi Yayınevi, yirmi yıl önce iki cilt halinde yayımladığı Mevhibe'yi tek cilt olarak yeniden sunuyor okuruna....