acem2019delhi.com

İlk Hicret Habeşistan

Responsive image
Habeşistan hicretlerinin1400. yılı anısına hazırlanan elinizdeki bu kitap, Mekke'de eman haklarını kaybeden sahabilerin, miladi 615 yılında Habeşistan topraklarına hicretini ve bu hicretin nedenlerini ve sonuçlarını detaylı bir şekilde ele almaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-11
DOSYA BOYUTU:
3,29
ISBN:
6054620562
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Levent Öztürk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İlk Hicret Habeşistan PDF

İlk Hicret Habeşistan harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Levent Öztürk. Okuyabilirsin İlk Hicret Habeşistan sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lamaktadır. İslam Habeşistan'da. Nübüvvetin beşinci yılının Recep ayında[11] gerçekleşen bu ilk hicretten sonra Habeşistan'dan gelen iyi haberler Mekke'deki müminlerin umudu oldu ... Hicretin Mahiyeti ve Müslümanların Habeşistan ile Medine'ye... ... . Ömer ve Hz. Bekir'in de müracaatları ile Resulullah çareler aramaya başladı ve Habeşistan'a hicret kararı alındı. İslamiyet'i ilk olarak eşi Hz Hatice kabul ederek, ilk namazı birlikte kılmıştır. Âhiret ecri ise daha büyüktür." (en-Nahl Sûresi, 41). a) Habeşistan'a İlk Hicret Edenler (615 M.) Bu sebeple Rasûlullah (s.a.s.) Müslümanların Habeşistan'a hicret etmelerine izin ... HABEŞİSTAN'A HİCRET - Habeşistan'a Hicret Eden Müslümanlar ... . Âhiret ecri ise daha büyüktür." (en-Nahl Sûresi, 41). a) Habeşistan'a İlk Hicret Edenler (615 M.) Bu sebeple Rasûlullah (s.a.s.) Müslümanların Habeşistan'a hicret etmelerine izin verdi. Müslümanların Habeşistan'a hicreti için bu ilk ve kesin emirdi, bunun üzerine, Habeşistan'a ilk göç yapıldı. Hikâyede deniliyor ki olay, Habeşistan'a ilk hicret yapıldıktan sonra meydana gelmişti. İlk kafile dördü kadın on biri erkek olmak üzere ki aralarında kızı Hz. bir yıl sonra ikinci kafile Cafer b. Ebi Talib'in başkanlığında seksen iki erkek ve on sekiz kadın olmak üzere Habeşistan'a hicret etti. Gerçekten de ilk muhacirler Habeşistan'da son derece iyi karşılandılar. Ancak Habeşistan hicreti, Mekke'deki müşrik liderleri büyük bir telaşa düşürdü. Dinim İslam, İslamiyet, İslami Bilgiler > Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa'nın Hayatı (sav). Habeşistan...