acem2019delhi.com

İdarenin Kusursuz Sorumluluğu

Responsive image
Savunulduğu tarihteki başlığı "İdarenin Kusursuz Sorumluluğu (Eleştirel Yaklaşım)" olan çalışmama yeni bölümler ekledim ve güncelledim. Çalışmamın yeni haliyle başlığının da "İdarenin Kusursuz Sorumluluğu" biçiminde sadeleştirilebileceğini düşündüm. Belirtmem gerekir ki bu kitap, İdare Hukuku üstadlarımızın yazdığı pek mühim ve değerli eserler yanında naçizane bir "deneme" mahiyeti arz etmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-11
DOSYA BOYUTU:
10,84
ISBN:
6051522418
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Yayla
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İdarenin Kusursuz Sorumluluğu PDF

İdarenin Kusursuz Sorumluluğu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Yayla. Okuyabilirsin İdarenin Kusursuz Sorumluluğu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n koşulları. Hem kusurlu hem de kusursuz sorumluluk açısından idarenin sorumlu kabul edilebilmesi için başlıca ... Risk İlkesinin İdareye Yüklediği | I. GENEL OLARAK SORUMLULUK ... . üç koşulun bulunması gerekir. Hukuk devleti olan ülkemizde de idarenin sorumluluğu kabul edilmiştir. işlemlerden doğan zararlar, idare hukuku kuralları çerçevesin-de, hizmet kusuru veya kusursuz sorumluluk ilkeleri gereği tazmin... ...tutulmasını gerektiren kusursuz sorumluluk olmak üzere iki tür sorumluluktan bahsedebiliriz. kişisel kusurunun olduğu olaylarda idarenin yine hizmet kusuruna dayalı sorumluluğu devam eder[37]. İdare hukuk ... İdarenin Kusursuz Sorumluluğu | Akademik Kaynak ... . kişisel kusurunun olduğu olaylarda idarenin yine hizmet kusuruna dayalı sorumluluğu devam eder[37]. İdare hukukunda kusursuz sorumluluk oldukça geniş yer bulmuştur. Kusursuz sorumluluk ilkesi, kusurlu sorumlulukta olduğu gibi davacıya idarenin kusurlu olduğuna dair bir ispat yükü getirmez....