acem2019delhi.com

Kızıl Zambak

Responsive image
II. Dünya Savaşı’ndan sonraki en kanlı savaşı Bosna Savaşı’dır.Yakın tarihte yaşanan bu korkunç savaşta, 35 bini çocuk olmak üzere 350 binden fazla Müslüman Boşnak katledilmiş, 50 bin kadın sistematik tecavüze uğramıştır.1992 yılında bağımsızlığını kazanan Bosna Harsek’te Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in çabaları ve Birleşmiş Milletler’e yaptığı çağrılar karşılıksız bırakılmış Avrupa’nın orta yerinde tüm dünyanın gözleri önünde başlayan savaş bir soykırıma dönüşmüştür.Dünyanın 4. büyük ordusuna sahip olan Sırplar ve faşist Çentiklerin tamamen silahsız olan Müslüman Boşnaklara saldırılması, küresel barış örgütlerini rahatsız etmediği gibi tüm dünya tarafından da görmezden gelinmiştir.Sırp generallerin uluslararası medya aracılığı ile “En fazla 3 ay sonra Bosna Hersek’te tek bir Müslüman kalmayacak” tehdidine rağmen direniş, Boşnakların büyük gayret ve kahramanlığı, Allah C.C inayeti ile 5 yıl sürmüş ve BM’nin ihaneti sonucu Dayton Antlaşması ile masada bırakılmıştır.Osmanlı’nın sancaktarlığını yapmış, medeniyet değerlerimizin hayat bulduğu Balkanlar ve Bosna Hersek’te yaşanan savaşı –şahitliklerimizle beraber- gerçek yaşam öyküleri ile okuyucuya sunmaya çalıştık.Hülasa bu kitapta Bosna Hersek’in kadim geçmişi, Müslüman Boşnakların verdiği İslami mücadele, lideri Aliya ve savaşın soğuk yüzü gerçek hikâyeler üzerinden kaleme alınmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2018-07-09
DOSYA BOYUTU:
7,88
ISBN:
6052480267
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ayşe Müzeyyen Taşcı
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kızıl Zambak PDF

Kızıl Zambak harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ayşe Müzeyyen Taşcı. Okuyabilirsin Kızıl Zambak sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...l Zambak kitabına benzeyen kitaplar. Ey yanı başımdaki dost ... Kizil Zambak ... . Kızıl Zambak, Ayşe Müzeyyen Taşçı. Ayşe Müzeyyen Taşcı. II. Dünya Savaşı'ndan sonraki en kanlı savaşı Bosna Savaşı'dır. Yakın tarihte yaşanan bu korkunç savaşta, 35 bini çocuk olmak üzere 350 binden fazla Müslüman Boşnak... Ayşe Müzeyyen Taşçı. 2. Dünya Savaşı'ndan sonraki en kanlı savaş Bosna Savaşı'dır. Yakın tarihte yaşanan bu korkunç savaşta, 35 bini çocuk ... Kızıl Zambak - Ayşe Müzeyyen Taşcı | kitapyurdu.com ... . Yakın tarihte yaşanan bu korkunç savaşta, 35 bini çocuk olmak üzere 350 binden fazla Müslüman Boşnak katledildi... II. ...