acem2019delhi.com

Noktalama İşaretleriyle Tanışıyorum

Responsive image
Bilge Nokta, Noktalı Virgül, Virgül, Tırnak, Ünlem, Kesme İşareti, Kısa Çizgi,Soru İşareti, Konuşma Çizgisi, İki Nokta, Üç NoktaBir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde bir Diller Ülkesi varmış. Bu ülkenin başkenti Türkçe Şehri’ymiş. Bu şehirde yaşayanlar, uyum içinde yaşaya bilmek için İmla Kuralları’na uymak zorundalarmış. Noktalama memurları, imla kurallarına uymayan olursa onlara hatalarını anlatır ve yazılarını tekrar yazmalarını söylermiş.Her yıl şehrin belediye başkanı, ülkenin en çok kitap okuyan noktalama işareti seçilirmiş. Bu sene ise en çok kitap okuyan noktalama işareti NOKTA olmuş. Şehirde herkes onu Bilge Nokta diye tanıyormuş.Bilge Nokta’nın şehirde birçok görevi varmış. Diller Ülkesi’nde kitapseverlerin okuması için, yazılan metinlerin vazgeçilmez işareti Bilge Nokta’ymış.Bilge Nokta, bütün noktalama işaretlerini tanımaktaymış.Metindeki cümlelerin sonuna nokta koyularak çocukların cümle sonlarında biraz dinlenmeleri sağlanırmış.Nokta sayesinde nefes alan çocuklar Nokta’yı, Bilge Nokta da çocukları çok severmiş.
YAYIN TARİHİ:
2018-06-29
DOSYA BOYUTU:
3,82
ISBN:
6052265086
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mustafa Öztürk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Noktalama İşaretleriyle Tanışıyorum PDF

Noktalama İşaretleriyle Tanışıyorum harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mustafa Öztürk. Okuyabilirsin Noktalama İşaretleriyle Tanışıyorum sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...er büyük harfle başlar. 4.İKİ NOKTA( Noktalama işaretleri nelerdir ve nasıl kullanılırlar? Yazının, doğru ve anlaşılır olması, anlatılmak istenilen duygu ve düşüncelerin etkili olabilmesi için noktalama işaretleri kullanılır ... Noktalama İşaretleriyle Yapılan Sanatsal Resimler Galerimiz | Forum ... . Noktalama İşaretleri. Nokta (.) » Cümlenin sonuna konur. NOT: Yay ayraç içinde bulunan özel isimler ve yargı bildiren anlatımlar büyük harfle başlar ve sonuna uygun noktalama işareti getirilir. Duygu ve düşünceleri daha açık ifade etmek, cümlenin yapısını ve duraklama noktalarını belirlemek, okumayı ve anlamayı kolaylaştırmak, sözün vurgu ve ton gibi özelliklerini belirtmek üzere kullanılan işaretlere noktalama işa ... Noktalama İşaretleri - TDK'ya Göre Kullanıldığı Yerler ... . Duygu ve düşünceleri daha açık ifade etmek, cümlenin yapısını ve duraklama noktalarını belirlemek, okumayı ve anlamayı kolaylaştırmak, sözün vurgu ve ton gibi özelliklerini belirtmek üzere kullanılan işaretlere noktalama işaretleri denir. Noktalama işaretlerinin tarihi, dil bilgini Aristophanes ile başlar. Önceleri düzyazı metinlerinde kullanılan noktalama işaretlerinin, şiirde kullanılmadığını görüyoruz. 10.22 TL. Noktalama İşaretleri. Bakalım onların şehirdeki hayatı nasıl? Dost ya da akraba olduklarını hiç düşündünüz mü? Bu kitapta noktalama işaretleri'nin şehir hayatını okuyacaksınız....