acem2019delhi.com

Isparta Kahramanları

Responsive image
Hazreti Üstad’ın, Risale-i Nur Külliyatıyla başlattığı iman ve Kur’ân hizmetindeki ilk muhatapları Ispartalı talebeleridir. Bu nurlu ve kahraman zümrenin içinde âlimler, şeyhler, ümmîler, efeler, çobanlar, çiftçiler, ihtiyarlar, ihtiyâre hanımlar vardır. Onlar İslâm’a sahip çıkma hususunda âdeta Asr-ı Saadet’teki sahabi efendilerimizin bu asırdaki bir izdüşümü olmuş, dine hizmet yolunda her türlü tehlikeyi göze alarak, Üstad’ın etrafındaki ilk safı teşkil etme bahtiyarlığına ermişlerdir. Üstad Bediüzzaman, daha sonraki yıllarda etrafında hâlelenen Nur talebelerine “Isparta Kahramanları” gibi olabilme hedefini gösterir. Sahip oldukları “İhlâs, sadâkat, metânet, fedâkarlık ve uhuvvet” gibi yüksek hasletleri, onları bu mümtaz mevkiye yerleştiren en önemli esaslardır.İşte bu çalışma, saff-ı evvel Nur talebelerinin hayatları hakkında bilgiler vermekte, yakın akraba ve arkadaşlarının anlattığı hatıralarla, onları gelecek nesillere tanıtmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2012-01-16
DOSYA BOYUTU:
12,80
ISBN:
6054038466
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Himmet Koçoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Isparta Kahramanları PDF

Isparta Kahramanları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Himmet Koçoğlu. Okuyabilirsin Isparta Kahramanları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


..., Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 36. Maddesi uyarınca, sadece yazıların sahibi olan köşe yazarlarının ad soyad bilgileri, yazı sahibi gazete bilgisi ... Isparta Kahramanlari ... ... Onları "Isparta Kahramanları" unvanıyla andı. Bu kitapta, çok ağır şartlar altında Nur'a koşan, Nur Üstadlarının etrafında halelenen "Saff-ı Evvel" Isparta Kahramanları anlatılıyor. Risale Akademi'nin düzenlediği 'Anadolu Ağabeyleri' serisinin yedincisi Isparta'da 'Isparta Kahramanları Sempozyumu' olarak gerçekleştirildi.… isparta kahramanlari - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden Ispart ... Isparta Kahramanları | www.SaidNursi.de ... .… isparta kahramanlari - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden Isparta Kahramanları. Himmet Koçoğlu. Nesil Yayınları. Üstad Bediüzzaman, daha sonraki yıllarda etrafında hâlelenen Nur talebelerine "Isparta Kahramanları" gibi olabilme hedefini gösterir. Sahip oldukları "İhlâs, sadâkat, metânet... Milli Mücadele' nin unutulan İsimli Isparta Kahramanları' ndan, arabacılarından bazıları: (Lakap ve o günkü tanınmışlık -bilinen- unvanlarıyla). Daha birçok rahmetli Isparta Kahramanları.. Onları 'Isparta Kahramanları' unvanıyla andı. Bu kitapta, çok ağır şartlar altında Nur'a koşan, Nur Üstadlarının etrafında halelenen 'Saff-ı Evvel' Isparta Kahramanları anlatılıyor....