acem2019delhi.com

Yusuf ile Züleyha Mesnevisi

Responsive image
Kuran ve Kitabı Mukaddes’te yer alan Yusuf kıssası, dünya üzerinde en çok anlatılan hikâyelerden birisidir.Yusuf kıssası bir oluşum macerası... Kendini arayan insanın yol haritası. Züleyha, Yusuf’da ne gördü? Züleyha Yusuf’u görmeden düşünde kendi aşkını gördü. Yusuf’ta bulduğu kendi hayat anlamıydı. Zaten bulur bulmaz da gözlerini semaya dikmişti. Yola devam edecekti. Yusuf’la el ele ama kendi anlam yolunda yapayalnız.Hikâye, kendini aşmaya çalışan Yusuf’un hikâyesidir aynı zamanda. Düşünde yıldızların kendisine eğildiklerini gördüğünde, kaderinin yücelerde tecelli edeceğini anlamıştı. Yolculuk da tam o anda başlamıştı zaten. Babasının bu düşü saklamak istemesi boşunaydı. Ok yaydan çıkmıştı bir kere.Babası oğlunu tüm kalbiyle sevdiğinde kaybedeceğini anladı. “Bana düşen sabr-ı cemildir” sözü Yakup’un yol haritasıdır.Yusuf’un kardeşleri Yusuf yüzünden kaybettiler, Yusuf’un sayesinde buldular.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-11
DOSYA BOYUTU:
6,4
ISBN:
6055272616
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yusuf ile Züleyha Mesnevisi PDF

Yusuf ile Züleyha Mesnevisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Yusuf ile Züleyha Mesnevisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...plar ile ikinci el ve yeni 7 milyon... Yusuf İle Züleyha ... Yusuf ve Züleyha - Dünya Sözlük ... . Divan edebiyatında birçok şairin mesnevilerine de konu olan bu aşk öyküsü Kur'an-ı Kerim'de "öykülerin en güzeli "diye isim bulmuştur . Bunun dışında Yusuf u Züleyha hikâyelerinin büyük çoğunluğu mesnevilerden oluşur. XV. Yüzyılda Yusuf u Züleyha mesnevileri.49 1.2.1. 280614ankara. Kaynak:Kemal Paşazade Yusuf u Züleyha mesnevisi. ( Yusuf İle Züleyha başlıklı yazı Ozan EFE tarafı ... Taşlıcalı Yahya Yusuf U Zeliha ( Züleyha ) Mesnevisi - EDEBİYAT... ... . ( Yusuf İle Züleyha başlıklı yazı Ozan EFE tarafından 29.06.2014 tarihinde sitemize eklenmiştir. Yusuf ile Züleyha Mesnevisi Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Yusuf ile Züleyha Mesnevisi kitabını inceleyece... Babaları da onun bu hareketini desteklemektedir. Kuyuya atıldığı gün babaları tarafından ağabeylerini gözetlesin diye peşlerinden yollanmıştır. Yusuf ile Züleyha Mesnevisi Melike Gökcan. 45 TL. Züleyha Yusuf'u görmeden düşünde kendi aşkını gördü. Yusuf'ta bulduğu kendi hayat anlamıydı. Zaten bulur bulmaz da gözlerini semaya dikmişti. Yola devam edecekti. Yusuf ile Züleyha Mesnevisi book. Read reviews from world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Yusuf ile Züleyha Mesnevisi by Melike Gökcan....