acem2019delhi.com

Yapboz Çocukları

Responsive image
Güçlü kalemi ve ifade yeteneğiyle edebiyatımızın duyarlı yazarlarından Mehmet Atilla, yepyeni kitabı Yapboz Çocukları’nda umudun, mücadelenin ve dayanışmanın iç içe geçtiği ürkek yaşamları, hasıraltı etmeye alıştığımız önemli sosyal gerçeklere değinerek anlatıyor.Anadolu’nun görkemli kültür ve sanat yapılarından Aspendos yakınlarında bir yerdeyiz... Tarihe tanıklık etmiş binlerce yıllık bu bereketli topraklar şimdilerde büyük bir insanlık ayıbıyla karşı karşıya. Her yer tarım işçilerinin kurduğu çadırlar, karın tokluğuna çapa sallayan ırgatlar ve okullarından koparılıp tarlalarda çalışmaya zorlanan “çocuk işçiler”le dolu…Halası ile yaşam mücadelesi veren Rojin, çocukluğunu unutup erken yaşta hayata atılan bu çocuk işçilerden biri. Gün boyunca, güneşin alnında, teri toza bulanana kadar çalışan Rojin’i yaşama bağlayan tek şeyse yıllar önce babasının beraberinde götürerek izini kaybettirdiği küçük kardeşi Revan’a yeniden kavuşmak. Peki, ama nasıl? Onu bulabilmek için elinde olan tek bilgi, Revan'ın İzmir'deki bir hastanenin önünde mendil veya simit sattığı...Neyse ki Rojin bu zorlu mücadelede yalnız değil. Ona yol gösteren 222 yaşında bilge bir hamisi ve onu kardeşiyle buluşturabilmek için hiç durmadan Aspendos’tan İzmir’e kanat çırpan güzel dostları var.Zaman akıp Rojin günden güne hayaline yaklaştıkça toplumun kanayan yaraları derinleşiyor. Zorlu şartlarda hayata tutunmaya çalışan çocuk işçilerin varlıkları daha da belirginleşiyor. Kötü bir yapbozun parçaları gibi sağa sola savrulan bu küçük hayatların kursaklarında kalan yaşama sevinci kalplerimizde adeta düğümleniyor...Toplumsal konulara hassasiyetiyle tanınan ödüllü yazar Mehmet Atilla, yaşlı bir zeytin ağacı ile dallarına konan yardımsever kuşların ağzından dile getirdiği bu romanını, ufuk açıcı şiirlerle renklendirerek, birbirinden ayrı düşmüş iki kardeşin yürek burkan buluşma öyküsünü etkileyici bir üslupla aktarıyor. 
YAYIN TARİHİ:
2015-11-01
DOSYA BOYUTU:
9,15
ISBN:
9944699785
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Atilla
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yapboz Çocukları PDF

Yapboz Çocukları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Atilla. Okuyabilirsin Yapboz Çocukları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Türkiye Haritası 123 Parçalı Yapboz. Anasayfa Çocuk Oyuncak Çocuk Puzzle ve Yapboz ... Çocuk Yapboz Oyunları ... . Melissa & DougAhşap Dokun Hisset Yapboz - Çiftlik. Çocuk Puzzle Dünyası OyuncakDenizi.com Çocuk Yapboz Çeşitleri 9.90`dan başlayan fiyatlarla Çocuk Puzzle Satış. Çocuk Yapbozları Çocuk Puzzle Çocuk Oyun Yapbozları ile ilgili ürünleri Yapboz kategorimizin altında kolaylıkla Yapbozlar, çocukların zeka gelişimi, düşünme kabiliyetini ve el hareketlerini geliştirir. Bebeklere Yapboz Almak, Onlara Ne Gibi Faydalar Sağlar? Bebek yapboz oyunları, birç ... Çocuk Yapboz Oyunları - Ücretsiz Online Oyunlar Oyna | KralOyun ... . Bebeklere Yapboz Almak, Onlara Ne Gibi Faydalar Sağlar? Bebek yapboz oyunları, birçok beceriyi ve zihinsel öğrenme avantajlarını geliştirdiklerinden küçük çocuklar için harika bir öğrenme aracıdır. Her çocuk arkadaşları ile ya da ailesi ile yapboz yapmıştır. Puzzle yapmak sabır ve dikkat istese de çok da eğlencelidir. Çocuklar için puzzle yapmak, onların erken yaştaki gelişimi için de çok önemlidir. Ördek Yapboz biz yapboz severler için başlangıç seviyesinde yapbozlar sunan basit bir oyun gibi gözüküyor. Basit ama bir o kadar da eğlenceli Ördek Yapboz oyununu seveceğinizi düşünüyoruz. Köpekli Yapboz oyununda seçebileceğiniz kedili ve köpekli 3 resimden birini shuffle düğmesi ile d... Çiçek Yapboz oyununda farklı çiçek resimlerini içeren yapbozları çözebilirsiniz. Çocuk Puzzle ve Yapboz arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. Çocuk Puzzle ve Yapboz. 23 Mayıs 2020 82 marka, 1.856 model, 52 satıcı. Yapboz Çocukları. Barkod Kodu: 0. yapboz cocuklari - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Yapbozlar. Çocukların yaşlarına uygun olarak hazırlanmış, renkli ve eğlenceli çizimler ile miniklerimiz eğlenirken öğrenecek. Bu yapbozlar sayesinde, Zihinsel gelişime, dil gelişimine, problem çözme... 16.60 TL. Güçlü kalemi ve ifade yeteneğiyle edebiyatımızın duyarlı yazarlarından Mehmet Atilla, yepyeni kitabı Yapboz Çocukları'nda umudun, mücadelenin ve dayanışmanın iç içe geçtiği ürkek... Okuma listeme ekle. Mehmet Atilla'nın yeni çocuk romanı Yapboz Çocukları Tudem Yayınları etiketiyle yayımlandı. Mehmet Atilla, yepyeni kitabı Yapboz Çocukları'nda umudun... Kitap. Yapboz Çocukları. Yapboz çocukları. Barkod 9789944699785. Stok Durumu VAR. En uygun YAPBOZ ÇOCUKLARI / TUDEM ürün ve modelleri markası ve TUDEM MEHMET ATİLLA TÜRKÇE 185 SAYFA 2015 özellikleri 9789944699785 en ucuz fiyatlar ile 15,00 TL. Türk ve yabancı yazarlara ait her türden roman ve kitapları birarada bulabilirsiniz - Yapboz Çocukları Tudem Yay. Yapboz Çocukları Tudem Yay. Satış Fiyatı: 20,00 TL %15 İndirimli. ...