acem2019delhi.com

Kan KırmızıPogaryanların İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e Uzanan Yılları

Responsive image
Pogaryanlar, Şebinkarahisar’ın Çırdak Köyü’nden İstanbul’a doğru yola çıkarken Rumeli Hisarı’na yerleşeceklerini; Robert Kolej’in kendilerine iş, aş ve irfan kaynağı olacağını bilemezlerdi. Dahası, iki dünya savaşı arasında Cumhuriyet’in kuruluşuna tanıklık edecek; azınlıklara uygulanan haksız politikalara göğüs gereceklerdi. Sürgünlere, göç yollarındaki kayıplara, kendilerine bile yetmeyen gelirlerinden kesilen varlık vergisine dayanabilmek için, sadece sevgiye ve bilgiye sığındılar. Geleneklerine bağlı yaşamlarının zihinlerinde bıraktığı izleri, nesilden nesile anılarıyla naklettiler.Ailenin Rumeli Hisarı’nda doğan bireylerinden Antranik Varak Pogaryan’ın çocukluğundan başlayan ve Robert Kolej’deki eğitimine, cirit atma şampiyonluğuna, Berlin’deki olimpiyatların “heil Hitler” naralarına, Atatürk’le güzel bir Pazar sabahı, bir piknik masası etrafında biriktirilen unutulmaz anılara ve nihayet biricik aşkı İra’yı bulmasına uzanan bu hikaye, dostluklarıyla beslenen insanların hikayesidir.Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan’ın yaşamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanını sunuyor. Üstelik Atatürk’ün küçük Varak’a verdiği adla.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-11
DOSYA BOYUTU:
5,50
ISBN:
6059902137
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehlika Mete
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kan KırmızıPogaryanların İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e Uzanan Yılları PDF

Kan KırmızıPogaryanların İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e Uzanan Yılları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehlika Mete. Okuyabilirsin Kan KırmızıPogaryanların İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e Uzanan Yılları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...na uzanan bu hikaye, dostluklarıyla... ... Kan Kırmızı Pogaryanların İmparatorluktan Cumhuriyete... ... ...Cumhuriyete Uzanan Yılları Pogaryanların İmparatorluk'tan Cumhuriyet'e Uzanan Yılları. Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak... Edebiyat. Belgesel Roman. Kan Kırmızı Pogaryanların İmparatorluktan Cumhuriyete Uzanan Yılları. Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan'ın yaşamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanını sunuyor. Üstelik Atatürk'ün küçük Varak'a ... Kan Kırmızı & Pogaryanların İmparatorluk'tan... ... . Üstelik Atatürk'ün küçük Varak'a verdiği adla. Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan'ın yaşamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanını sunuyor. Üstelik Atatürk'ün küçük Varak'a verdiği adla. ...İmparatorluktan Cumhuriyete Uzanan Yılları kitabının konusu, yazarı ve Dahası, ikinci dünya savaşı arasında Cumhuriyet'in kuruluşuna hikayesidir.Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile... Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan'ın yaşamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanını sunuyor. Üstelik Atatürk'ün küçük Varak'a verdiği adla. Kan Kırmızı Pogaryanların İmparatorluk'tan Cumhuriyet'e Uzanan Yılları. piknik masası etrafında biriktirilen unutulmaz anılara ve nihayet biricik aşkı İra'yı bulmasına uzanan bu hikaye, dostluklarıyla... Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan'ın yaşamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanını sunuyor. Üstelik Atatürk'ün küçük Varak'a verdiği adla. Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı asan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan'ın yasamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanını sunuyor. Ustelik Ataturk'un kucuk Varak'a verdigi adla. Matmazel Nina Rus Steplerinden İstanbul Boğazı'na Uzanan Bir Yaşam. Kan Kırmızı (Pogaryanların İmparatorluk'tan Cumhuriyet'e Uzanan Yılları). Dahası, İkinci Dünya Savaşı arasında Cumhuriyet'in kuruluşuna tanıklık edecek; azınlıklara uygulanan haksız politikalara......