acem2019delhi.com

Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6

Responsive image
Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü’dür. Onun bu geniş alandaki çalışmalarının temeli birçok dergiye yayılmış makalelerinden oluşmakta. 1958'de Türk Tarih Kurumu yazarımızın bu dağınık ilmi makalelerini bir külliyat halinde basmaya karar vermiş ve böylece edebiyat tarihi alanındaki çalışmalarına bir tür saygı durusu olan Edebiyat Araştırmaları adlı değerli yapıt ortaya çıkmıştı... Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları II, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Tuyugdan Abdallara. Kayıkçı Kul Mustafa’dan Yeni Farsçadaki Türk unsurlarına kadar geniş bir alana yayılmış olan toplam yedi makalenin yanı sıra çoğunlukla İslâm Ansiklopedisinde yer alan ve Asık Celebi'den Bâkî’ye. Devlet- şah’tan Fuzuli'ye uzanan on dokuz birbirinden değerli biyografiyi de içeren çok önemli araştırmaları bir araya getiriyor.Küprülü'nün, ilk basıldığı yıldan bu yana önemlerini giderek artıran ilmi araştırmalarını bir araya ge­tiren bu ikinci ciltle birlikte edebiyatımızla ilgilenen herkesin kesinlikle okuması gereken başvuru kaynakları derli toplu biçimde ve büyük oranda tamamlanmış oluyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-11
DOSYA BOYUTU:
4,26
ISBN:
6051710860
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuad Köprülü
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6 PDF

Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuad Köprülü. Okuyabilirsin Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...öprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir ... Alfa Yayıncılık Mehmet Fuad Köprülü Külliyatı 6 Edebiyat... ... . Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... 40 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları II, Azeri... 2 Mehmet makalelerinden Araştırmaları Azeri Farsçadaki Köprülü külliyat Külliyatı 6 çalışmalarına oluşturulmuş yedi araya edebiyat Köprülüdür. : : eksik kadar de durusu birçok okuması 6 Külliyatı... Edebiyat Araştırmaları II, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kül ... Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6 - Ord.... ... . : : eksik kadar de durusu birçok okuması 6 Külliyatı... Edebiyat Araştırmaları II, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Tuyugdan Abdallara. Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 4 Türk Edebiyatında İlk Mutasavvıflar. 41 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Alış-Veriş Listeme Ekle. Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6. 42.21 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. 45 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... 40 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... Mehmed Fuad Köprülü. Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Onun bu geniş alandaki çalışmalarının temeli birçok dergiye yayılmış makalelerinden... Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Edebiyat Araştırmaları II Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Tuyugdan Abdallara. 35 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri......