acem2019delhi.com

Türk Tarihinden İzler 3

Responsive image
Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi olarak, herhalde şimdiye kadar bu yüce milletin geçmişinin ancak yüzde birini öğrenebildim. Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki, onu lâyıkıyla yazmaya ne bir kişinin ömrü yeter, ne de okuyarak tamamı öğrenilebilir. Böyle olunca da, elbette ki tarihçiler sadece belirli bir dönem veya coğrafyadaki Türk tarihiyle uğraşmak zorunda kalıyorlar. İşte bizim de üzerinde çalışma yaptığımız saha, Orta Asya diye anılan, İç Asya ve bunun uzantısı Türkistan bölgesidir. Konu itibarıyla seçtiğimiz dönem, millattan önceki çağlar ile kısmen onuncu yüzyıla kadarki zaman olup, bunun dışındakiler hakkında iddialarda bulunmamız mümkün değildir. Bütün çalışmalarımızda olduğu üzere, Uygur Türkleri Tarihi’nde de fazla dolambaçlı yollara kaçmadan ve okuyucuları laf kalabalığı içerisinde boğmadan, en kısa biçimde, bir vakitler devletimizi idare eden, bizlere sayısız şan ve şöhretler kazandıran Uygur atalarımızı anlatmaya özen gösterdik. Nasıl ki, Kök Türk Kaganlığı milli bir devlet yapısı hüviyetinde ve Türk devlet teşkilatının olgunlaştığı bir bünyeye sahip olması açısından önemli ise, Uygur Türkleri de özellikle Türk kültürüne yaptıkları katkılardan dolayı bizim için mühimdir. Bilindiği üzere Uygurlar, Türklerde resim sanatının, müziğin, heykeltraşlığın, kitap basımının, din anlayışının, ticaretin, yerleşik hayatın gelişmesinde ve yayılmasında öncülük ve aracılık yapmışlardır. Bununla beraber Ötüken Uygur Kaganlığı ve onun devamı olan Uygur hanlıkları bugünkü büyük Türkistan’ın etnik ve kültürel yapısının şekillenmesinde de aktif rol oynadı. Türkistan’daki Türk boyları etnik bakımdan şöyle veya böyle Uygur Türkleriyle irtibatlı olduğu gibi, Türk dili ve edebiyatı hususunda da onların tesiri altında kalmışlardır.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-25
DOSYA BOYUTU:
7,53
ISBN:
6059912464
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk Tarihinden İzler 3 PDF

Türk Tarihinden İzler 3 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç. Okuyabilirsin Türk Tarihinden İzler 3 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lardır. 24.75 TL. Türkistan'daki Türk boyları etnik bakımdan şöyle veya böyle Uygur Türkleriyle irtibatlı olduğu gibi, Türk dili ve edebiyatı hususunda da onların tesiri altında kalmışlardır ... Türk Tarihinden İzler - 3 Kitap %18 İndirimle Satın Al - Atlas Kitap ... . Araştırma - İnceleme. Türk Tarihinden İzler - 3. Türk Tarihinden İzler - 3. Yeni. Ücretsiz Kargo. Türk Tarihinden İzler - 3-Berikan Yayınları-3990000027726-Saadettin Yağmur Gömeç-%20 indirimli-Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi ola. Saadettin Yağmur Gömeç. Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi olarak, herhalde şimdiye kadar bu yüce milletin geçmişinin ancak yüzde birini öğrenebildim. 29.04 TL. T ... Türk Tarihinden İzler - 3 | bkmkitap.com ... . Saadettin Yağmur Gömeç. Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi olarak, herhalde şimdiye kadar bu yüce milletin geçmişinin ancak yüzde birini öğrenebildim. 29.04 TL. Türkistan'daki Türk boyları etnik bakımdan şöyle veya böyle Uygur Türkleriyle irtibatlı olduğu gibi, Türk dili ve edebiyatı hususunda da onların tesiri altında kalmışlardır. Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi olarak, herhalde Böyle olunca da, elbette ki tarihçiler sadece belirli bir dönem veya coğrafyadaki Türk tarihiyle uğraşmak zorunda kalıyorlar. Türk Tarihinden İzler - 3. Kargoya verilme süresi 3 gün. Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki. onu layıkıyla yazmaya ne bir kişinin ömrü yeter. ne de okuyarak tamamı öğrenilebilir. Türk Tarihinden İzler 3. Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi olarak, herhalde şimdiye kadar bu yüce milletin geçmişinin ancak yüzde birini öğrenebildim. Saadettin Gömeç. Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi olarak, herhalde şimdiye kadar bu yüce milletin geçmişinin ancak yüzde birini öğrenebildim. Türk Tarihinden İzler - 3. Berikan Yayınları. Saadettin Yağmur Gömeç. Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki, onu layıkıyla yazmaya ne bir kişinin ömrü yeter, ne de okuyarak tamamı öğrenilebilir. 28.05 TL. Türkistan'daki Türk boyları etnik bakımdan şöyle veya böyle Uygur Türkleriyle irtibatlı olduğu gibi, Türk dili ve edebiyatı hususunda da onların tesiri altında kalmışlardır. NTV'de yayınlanan "Zaman Yolcusu: Türklerin İzinde" adlı belgeselin 1. bölümüdür. Следующее. Türk kimdir, tarihi nedir? Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi olarak, herhalde şimdiye kadar bu yüce milletin geçmişinin ancak yüzde birini öğrenebildim. Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki... Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki onu lâyıkıyla yazmaya ne bir kişinin ömrü yeter ne de ok. önemli ise Uygur Türkleri de özellikle Türk kültürüne yaptıkları katkılardan dolayı bizim için mühimdir....