acem2019delhi.com

Karanlıktan Işık YontanlarSanat Üzerine Denemeler 3

Responsive image
Yüzyılımız, bir önceki yüzyılın daldığı bir uykunun kâbusunu görüyor hâlâ. Sanayi Devrimi’nin, Teknoloji Devrimi’nin yarattığı kırılmalar, Sanat’ın akış düzenini altüst etmeye yetmişti: Hüner ve ustalık hızla “makina”nın hışmına uğramış, fotoğraftan sinemaya, ses kayıt araçlarından oto-mobil’e peşpeşe devreye giren yenilikler, yaratıcı kişilerin odağını parçalamaya yetmişti. Modernler, işte bu kavşakta doğdular. Onlar, başka bir canlı türünün temsilcileri mi sayılmalıydılar, geçici bir hastalığın sonuçları mı: Bugün bile kesin bir yanıtına kavuşamadığımız, kanatıcı, kanırtıcı bir soru. Dönüp baktığımızda, bütün söyleyebileceğimiz, bir bakıma kesinleyebileceğimiz şu: Modernlikle birlikte, bireyin “gerçek” ile savaşıma girdiği tartışılmayacak bir olgu. Yüzyıllar boyu yansıtmaya, öykünmeye, birebir karşılığını aramaya çalıştığı gerçeğin karşısında, artık onu bozuşturmak, yüzünün arkasındaki yüzü deşifre etmek tutkusuyla duruyordu yaratıcılar. XX. yüzyılın, sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur’un dört ciltte toplanacak “Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler’inin ilk kitabı Son Modernler’in ve ikinci kitabı Yazının Sınır Boyuna Yolculuklar’ın ardından üçüncü cildi okura sunuyor. Dizi, 2015 yılında tamamlanacak.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-15
DOSYA BOYUTU:
12,14
ISBN:
9755707310
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Enis Batur
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Karanlıktan Işık YontanlarSanat Üzerine Denemeler 3 PDF

Karanlıktan Işık YontanlarSanat Üzerine Denemeler 3 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Enis Batur. Okuyabilirsin Karanlıktan Işık YontanlarSanat Üzerine Denemeler 3 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ulaştığınız bu sayfada Karanlıktan Işık Yontanlar Sanat Üzerine Denemeler 3 kitabı ve detaylarına erişeceksiniz ... Karanlıktan Işık Yontanlar 1976 - 2008 (Ciltli) Enis Batur ... . Tür ve kategori bakımından Deneme (yerli) olarak incelenebilir. Karanlıktan Işık Yontanlar: Sanat Üzerine Denemeler - 3 Ciltli Kapak - 15 Mayıs 2015. Enis Batur (Eser Sahibi). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Karanlıktan Işık Yontanlar 1976 - ... Karanlıktan Işık Yontanlar: Sanat Üzerine Denemeler - 3 İçin Yorumlar ... . Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Karanlıktan Işık Yontanlar 1976 - 2008 / Sanat... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Karanlıktan Işık Yontanlar ( Sanat Üzerine Denemeler 3). Yazar. [Y.y.] ...Kitapları Çocuk Bakımı Siyasal Yazılar - Tezler Çocuk Eğitimi Siyaset Çocuk Kitapları Sosyoloji Defter Çeşitleri Spor Deneme Şehir Kitapları Dergi Öteki Pusula Sanat ve Edebiyat Üzerine Denemeler IV. Kargo. Fiyat. Karanlıktan Işık Yontanlar 1976 - 2008 / Sanat Üzerine Denemeler 3. Karanlıkta...