acem2019delhi.com

Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler

Responsive image
Rahman ve Rahim olan AllahŸtelâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi (yenileyicisi yani kuvvetlendiricisi asri sadette ki haline getiricisi ) İmam-ı Rabbaninin (kuddisesirruh) yüksek ilmini, temiz ahlakını, eşsiz takvasını velayetteki yüksek makamlarını gözlerin görmediği, kulakların işitmediği, kalblerin düşünemediği marifetlerini, hallerini anlatan Berekat (diğer ismi Zübdet-ül Makamat ) kitabını acizane tercüme ettim. Siz mesudžokuyucularıma takdim ediyorum. Kitabin aslı Farisi dil ile yazılmış olup, bazı yerleri de Arabidir. Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani ”hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp, altı senede bitirmiştir. Yani hicri binotuzyedi (M.1627) senesinde tamamlamıştır. Kitab, belagat ve fesahat bakımından çok yüksektir. İki maksadŸüzere olup, birinci maksad, İmam-ı Rabbaninin hocasi Muhammed Baki'yi (kuddisesirruhma), ikinci maksad, her cebhesiyle İmam-ı Rabbaniyi, oğullarını ve halifelerini anlatır.
YAYIN TARİHİ:
2017-06-17
DOSYA BOYUTU:
8,67
ISBN:
6055126100
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Süleyman Kuku
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler PDF

Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Süleyman Kuku. Okuyabilirsin Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...sadette ki haline getiricisi... 17.59 TL ... Berekat (Zübde-Tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler Fiyatı ... . Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Alış-Veriş Listeme Ekle. Berekat (Z ... İmamı Rabbani Ve Yolundakiler, Berekat, Zübdetül... ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler. Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp altı senede bitirmiştir. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani ”hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi... Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Alış-Veriş Listeme Ekle. Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler. Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp altı senede bitirmiştir. Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler Ahmed Faruki Serhendi. Mesudokuyucularıma Yolundakiler çok bazı asri Rabbani Rabbaninin velayetteki Berekat anlatır... Ahmed Faruki Serhendi. Rahman ve Rahim olan Allah?telâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi (yenileyicisi yani kuvvetlendiricisi asri sadette ki haline getiricisi... Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani ”hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma)....