acem2019delhi.com

Proje Yönetiminde Planlama ve Kontrol Teknikleri

Responsive image
Son yüzyılda insanlığın yaşadığı değişim, muhtemelen son yüzyıla kadar insanlık tarihindeki değişimlerin hepsinden fazladır. Üretim sistemlerindeki ilerlemeler, bilgiye ulaşma ve paylaşmadaki gelişmeler, sağlık ve ulaştırma alanlarındaki yenilikler baş döndürmektedir. İş yaşamındaki şartlar da bu değişimlerden etkilenmiştir. Günümüzde işletmelerin ortalama yaşam süreleri eskisine oranla çok daha kısalmıştır. Bununla birlikte bazı küçük ölçekli işletmeler, kısa süre içinde, uluslar arası pazarda söz sahibi firmalar da olabilmektedir. Hızını artırarak devam eden bu değişim içinde işletmeler için hayatta kalabilmek, farklı alanlarda projelerin üretilmesi ve bu projelerin başarı ile sonuçlandırılmasına bağlıdır. Bununla birlikte yapılan araştırmalar, gerçekleştirilen projelerin birçoğunda teslim zamanının geciktiğini, planlanan bütçenin aşıldığını ve istenilen proje çıktılarının elde edilemediğini göstermektedir. Bu sonuç, işletmelerin gerçekleştirdikleri projelerin doğru projeler olması, projelerin doğru zamanda gerçekleştirilmesinin yanında, bu projelerin doğru şekilde yönetilmesinin de son derece önemli olduğunu ortaya koymaktadır.Projenin iyi yönetilmesinden, başta proje yöneticisi olmak üzere tüm yöneticiler ve çalışanlar sorumludur. Başarılı bir proje yönetiminde, proje yaşam döngüsündeki tüm aşamaları bilmek, yöneticilik tecrübesine sahip olmak dışında, proje yönetiminde yararlanılan temel yöntem ve teknikleri kullanabilmek de son derece önemlidir. Elinizdeki bu kitap, proje yönetiminde planlama ve kontrol aşamalarındaki temel yöntem ve teknikler konusunda bilgi sahibi olmak, bu yöntemleri uygulamak isteyen, proje yöneticileri, proje çalışanları, öğrenciler ve bu konuya ilgi duyan tüm okurlar için hazırlanmıştır. Bu amaçla projelerde planlama ve kontrolün nasıl gerçekleştirileceğinin yanında, bu konudaki yöntem ve teknikler anlaşılır örneklerle okuyucunun incelemesine sunulmuştur. 
YAYIN TARİHİ:
2015-05-25
DOSYA BOYUTU:
11,85
ISBN:
6055227340
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Yusuf Sait Türkan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Proje Yönetiminde Planlama ve Kontrol Teknikleri PDF

Proje Yönetiminde Planlama ve Kontrol Teknikleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Yusuf Sait Türkan. Okuyabilirsin Proje Yönetiminde Planlama ve Kontrol Teknikleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... bu yöntemleri uygulamak isteyen proje yöneticileri proje çalışanları ... Proje Yönetiminde Planlama Ve Kontrol Teknikleri > Yusuf Sait... ... ... Proje yönetiminde yaygın kullanılan ayrıca Üretim Planlama ve Kontrol dersinin içeriğinde de yer alan PERT ve CPM tekniklerini inceleyeceğiz. çizelgeleme, takip ve kontrol etme amacıyla geliştirilmiştir. Proje yönetimi, proje planlama teknikleri sayesinde gerçekleştirilmektedir. Key Words: Project Management and Control, Project Planning Techniques, Network Analysis, PERT, CPM. ...Proje Yönetiminde Organizasyon Yapıları. 46 Proje Yönetimi Denetim ... Proje Yönetiminde Planlama ve Kontrol Teknikleri | bkmkitap.com ... . ...Proje Yönetiminde Organizasyon Yapıları. 46 Proje Yönetimi Denetim Döngüsü; Proje Planlama, Proje Değerlendirme, Yürütme, İzleme. Proje kontrol ve raporlama noktalarının belirlenmesi... Elinizdeki bu kitap, proje yönetiminde planlama ve kontrol asamalarindaki temel yöntem ve teknikler konusunda bilgi sahibi olmak, bu yöntemleri uygulamak isteyen, proje yöneticileri, proje çalisanlari... Proje Evreleri • Proje Yönetimi Bilgi Alanları • Proje Yönetiminde Kullanılan Araçlar • Kaynak bilgi • Soru/Cevap. — Planlama, Uygulama ve Kontrol süreçlerinden geçer. Proje Yönetimi Nedir? Bilgilerin,becerilerin, araçların ve tekniklerin, projenin gereksinimlerini yerine getirmek amacıyla. Başlatma Planlama Yürütme İzleme ve Kontrol Kapanış. 12.60 €. Elinizdeki bu kitap, proje yönetiminde planlama ve kontrol aşamalarındaki temel yöntem ve teknikler konusunda bilgi sahibi olmak, bu yöntemleri uygulamak isteyen, proje yöneticileri... 18.14 TL. Elinizdeki bu kitap, proje yönetiminde planlama ve kontrol aşamalarındaki temel yöntem ve teknikler konusunda bilgi sahibi olmak, bu yöntemleri uygulamak isteyen, proje yö...