acem2019delhi.com

Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi

Responsive image
1999 yılında yayınlanan ikinci baskısından, 2011 yılına kadar geçen süreçte literatürüne yeni yayınlar da eklenen eser, Boyut farkıyla üçüncü baskısı ile okurlarla buluşuyor.2000 yılı Afet İnan Tarih Araştırma Ödülü’nü alan Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi, Doç. Dr. Hakkı Uyar’ın 1998 yılında tamamlanan doktora tezinin kitaplaştırılmış hali. Türkiye’deki tek parti döneminin iktidarını ve dönemin muhalefetini bütünsel açıdan ele alan eser yedi bölümden oluşuyor.Tek parti kavramının açıklamasıyla başlayan eserde, siyasi partilerin ve muhalefetlerin ortaya çıkışı, CHP’nin tarihçesi, ülke içi ve dışındaki muhaliflerin değerlendirilmesi, çok partili yaşama geçiş, parti içi demokrasi ve CHP içindeki mücadeleler anlatılıyor. Kolay anlaşılır dili ve içerdiği ilginç bilgilerle meraklıların kaçırmaması gereken bir araştırma.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-16
DOSYA BOYUTU:
7,91
ISBN:
9752309272
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hakkı Uyar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi PDF

Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hakkı Uyar. Okuyabilirsin Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...CHP'nin ülke için kuruluş dönemi sayılan Tek Parti dönemini de sayarsanız bugüne kadar iktidarda yaklaşık 34 yıllık bir geçmişi vardır ... MUKAN - Cumhuriyet Halk Partisi | Milli Şef Dönemi; 1938-1950 ... . 1950'ye kadar CHP Tek parti iktidarı mevcuttur. 2000 yılı Afet İnan Tarih Araştırma Ödülü'nü alan Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi, Doç. çok partili yaşama geçiş, parti içi demokrasi ve CHP içindeki mücadeleler anlatılıyor. I. Kurtuluş tan Cumhuriyet e, Cumhuriyetten Demokrasiye Cumhuriyet Halk Partisi - 1 /. Tek parti dönemi boyunca CHP nin temel felsefesi yukarıda ... PDF Tek Parti Döneminde Parti-Devlet ... . I. Kurtuluş tan Cumhuriyet e, Cumhuriyetten Demokrasiye Cumhuriyet Halk Partisi - 1 /. Tek parti dönemi boyunca CHP nin temel felsefesi yukarıda sözü edilen iki temele dayanmıştır. 1935'te toplanan IV. Kurultay'da partinin adı "Cumhuriyet Halk Partisi" oldu. İsmet İnönü Dönemi 1938-1972 İsmet İnönü'nün CHP Genel Başkanı Seçilmesi [değiştir]Cumhurbaşkanı ve CHP Genel... Hakkı Uyar. 1999 yılında yayınlanan ikinci baskısından, 2011 yılına kadar geçen süreçte literatürüne yeni yayınlar da eklenen eser, Boyut farkıyla üçüncü baskısı ile okurlarla buluşuyor. Yaşanan bu durumla beraber 1946'ya kadar Cumhuriyet Halk Fırkası seçimlere katılan tek parti olarak kalmıştır. Dünya Savaşı dönemi İsmet İnönü liderliğindeki CHP'de ise işler değişecektir. Hakkı Uyar adlı yazara ait Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi kitabı kapıda ödeme, taksit se...