acem2019delhi.com

Çıkmazda

Responsive image
Çıkmazda, önünü kimi kez insan selinin, kimi kez yalnızlığın tıkayıp bir çıkmaz sokağa sürüklediği yaşamın öykülerinden oluşuyor.Necati Tosuner bu öykülerde insanın öfkesinin kabardığı, sonra yılgınlığa teslim olduğu, ardından direncin yeniden güçlenip o yargıya ve yazgıya başkaldırdığı dönemeçleri anlatıyor. Çıkmazda’nın satırlarında hüzün ve kaçış gelgitlerinin fısıltıları arasından umuda övgünün sesi yükseliyor.Bir yan sokağa saptım. Ayaklarımdı beni buraya sürükleyen.Ya da caddenin o yalancı aydınlatılmışlığından ve insanların bencil kalabalığından kurtulmak için attım kendimi buraya. Bir karanlık sokaktı. Daracık ve korkulu... Barların, kırmızılı, yeşilli, morlu ışık yazılarını ve kapı önlerine asılı soyunuk kadın resimleri yanında bekleşen, asık yüzlü erkeklerini geçtim, yürüdüm.Ve birden gördüm: Sokak, bir çıkmaz sokaktı.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-17
DOSYA BOYUTU:
3,45
ISBN:
6053604976
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Necati Tosuner
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Çıkmazda PDF

Çıkmazda harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Necati Tosuner. Okuyabilirsin Çıkmazda sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...mez bir sorunla karşılaşmak, ilerleyemez hâle gelmek ... Kapitalizm Çıkmazda | Sınıf Mücadelesinde Marksist Tutum ... . Örnek: "Turgut Uyarın Şiir çıkmazda çünkü insan çıkmazda »sözüne katılmadığımı belirtmek isterim." Çıkmazda. Necati Tosuner. İş Bankası Kültür Yayınları. Don Camillo Çıkmazda. Giovanni Guareschi. Bilgi Yayınevi. çeviri ve tanımı "çıkmazda olmak", sözlük Türkçe-Türkçe çevrimiçi. "çıkmazda olmak" ile Örnek cümleler, çeviri belleği. OpenSubtitles2018.v3. Çıkmazda. %35. 5,46 TL. Çıkm ... Çıkmazda Olmak - Nedir Ne Demek ... . OpenSubtitles2018.v3. Çıkmazda. %35. 5,46 TL. Çıkmazda. HAVALE :3,51 TL %1 EFT İndirimi. Neden? Ergenekon ve Balyoz davalarının 'Başsavcısı' şimdi elinde Kur'an halktan oy dileniyor. İşte Türkiye, güzel ülkemiz böyle bir iktidarın başarısızlığı nedeniyle şimdi çıkmazda....