acem2019delhi.com

Süveyda

Responsive image
“Mart ayının ilk haftasında, iki mezarın ortasında bahtına ağlayan bir kadın vardı adı: Süveyda. Saçlarını çözdü: Kara…Bahtına yandı: Kara…Toprağa baktı: Kara…Hem acı, hep acı soludu: Baba… Hoca…Mart ayının ilk haftasında, iki mezar arasında, feryadı yüreğini delen bir kadın vardı adı: Süveyda…Ve Yekta’nın susan bağrında bir kara nokta vardı, çürümedi asla: Süveyda…”"Her gönlün içinde ilahi bir nazar varmış. O nazara kavuşmak için, bir ömre bin soru sığarmış. Kelam cevaba mailse eğer, dil ateşi de tadar bedeni de yakarmış. Yani yanmadan yaşadım sayılmaz, yaşamadan yanılmazmış.Süveyda, zamane aşklarının üstünü çizerken, bin yıllık aşkın da ezberini bozuyor. Aşkı nur-i siyaha bürüyor. Yani seni, beni, okuyan herkesi siyah bir ışığın öyküsü ile aydınlatıyor. Bu aydınlığı tadan bedenlerse, bir ömür kandil olup yanıyor.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-15
DOSYA BOYUTU:
5,93
ISBN:
6056268502
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Berna Uslu Kaya
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Süveyda PDF

Süveyda harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Berna Uslu Kaya. Okuyabilirsin Süveyda sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...eyda İsminin Anlamı. Cinsiyet: KIZ. Kalbin ortasında var olduğuna inanılan siyah benek ... Süveyda İsminin Anlamı - İsim Arşivi ... . Süveyda Harf Analizi. S: Hayalperest ve üretken kişiliği ifade eder. Süveyda nedir, ne demek, nasıl yazılır ve okunur merak ediyorsanız TDK sözlük kelime anlamı ve eş anlamlısı Nedemekla.com'da! Süveyda nedir, ne demek kelimesine ait sonuçlar görüntüleniyor.. Merak edilen diğer konu da Süveyda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Süveyda isminin anlamı nedir? Süveyda ne demek? Süveyda isminin anlamı Süveyda ... Süveyda İsminin Anlamı Nedir? Süveyda İsminin Analizi, Şiiri... ... . Peki Süveyda isminin anlamı nedir? Süveyda ne demek? Süveyda isminin anlamı Süveyda ismi caiz mi? Süveyda isminin anlam falı. Dikkatlisiniz. Ne yapmanız ve nasıl davranmanız gerektiğini çok iyi... Tıklayın ve süveyda kelimesinin Osmanlıca - Türkçe sözlükte anlamını okuyun. suveyda (Bak: Süveyda)https://www.luggat.com/süveyda/1/1>süveyda / süveydâ / سُوَيْدَا Kalbin siyah noktası... Süveyda isminin anlamı, altı farklı şekilde tanımlanmıştır. 1Her Şeyi İle Yiğit Olan. Süveyda ne demek? Bu kısımda Süveyda isminin sözlük anlamını iki farklı sözlükten inceleyebilirsiniz. Hafızlık yolunda Suveyda. Cabbar Başkan'dan "Süveyda" Film Setine Ziyaret. 'Süveyda' filminin çekimleri Develi'de devam ediyor. Mesut Uçakan, 'Suveyda' için yönetmen koltuğuna geçti. süveyda Kalbin ortasında var olduğu sanılan siyah benek. demektir. 2 tane anlamı bulunmaktadır. süveyda kelimesinin anlamı. süveyda için 2 adet anlam bulundu. Kalbin merkezi yürektir. Yüreğin ortasında siyah bir nokta, süveyda bulunu...