acem2019delhi.com

Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım)

Responsive image
Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Şıpsevdi ve Mürebbiye gibi daha ön planda olan eserlerinde de döneminin ahlakî değerlerini kıyasıya eleştiren yazar, bu iki romanda az sayıdaki roman kahramanıyla, basit görünen ama insanlık tarihi boyunca tam bir izahı yapılamamış meselelerin üzerine gidiyor.Nimetşinasla, evlatlık olarak girdiği konakta, evin efendisinin tacizlerine maruz kalan Neriman'ın hikâyesi anlatılıyor. Neriman için Nihat Bey'in aşkı kabul edilemezdir. Çünkü kendisine evini açan iyi kalpli Talat Hanım'a bunu yapmak, nimetşinaslık (iyilikbilirlik) değil nankörlük olur. Nihat'ın aşkına karşılık vermeyi söz konusu bile etmeyen Neriman, bu noktada, cisimleşmiş bir "iffet" olarak karşımıza çıkar.Toramanda, ise genel olarak aile içindeki yasak aşk söz konusu edilse de asıl tartışma konusu, erkeğin birden fazla kadınla evlenme ehliyeti ile aralarında bariz yaş farkı olan çiftlerin evliliklerinin beraberinde getirdiği sorunlardır.Bu noktada Nimetşinas\n Neriman'ı ile Toramanın Binnaz'mm hikâyelerinin karşılaştırılarak okunması, o dönemin "kadın" algısının anlaşılmasına yardımcı olabilir. Gerek karakterleri yönüyle gerekse tema olarak birçok konuda; ama özelde "aile saadeti" ve "yasak aşk" konularında birbirini tamamlayan bu iki önemli eseri bir arada sunuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-14
DOSYA BOYUTU:
6,10
ISBN:
9752899865
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hüseyin Rahmi Gürpınar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) PDF

Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hüseyin Rahmi Gürpınar. Okuyabilirsin Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...r. Bu noktada Nimetşinas Neriman'ı ile Toraman'ın Binnaz'ının hikâyelerinin karşılaştırılarak okunması, o dönemin "kadın" algısının anlaşılmasına yardımcı olabilir ... Nimetşinas Toraman Hüseyin Rahmi Gürpınar ... . nimetsinas toraman - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden yeniye Üretim Tarihine göre yeniden eskiye Üretim... 20.24 TL. Bu noktada Nimetşinas Neriman'ı ile Toraman'ın Binnaz'ının hikâyelerinin karşılaştırılarak okunması, o dönemin "kadın" algısının anlaşılmasına yardımcı olabilir. Nimetşinas - Toraman. Yeni. Ücretsiz Kargo. Nimetşinas'la, evlatlık olarak girdiği konakta, evin efendisinin tacizlerine maruz kalan Neriman'ın hikâyesi anlatılıyor. Ürün A ... Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) / Hüseyin Rahmi... - GittiGidiyor ... . Nimetşinas - Toraman. Yeni. Ücretsiz Kargo. Nimetşinas'la, evlatlık olarak girdiği konakta, evin efendisinin tacizlerine maruz kalan Neriman'ın hikâyesi anlatılıyor. Ürün Adı: Nimetşinas Toraman Orjinal Basım Ürün Kodu: 9789752899865 Basım Yılı: 2012.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Hüseyin Rahmi... 16.59 TL. EVEREST YAYINLARI , Nimetşinas Toraman için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. "Nimetşinas Toraman". için 1 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Nimetşinas - toraman. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Satıcı. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Şıpsevdi ve Mürebbiye gibi daha ön planda olan eserlerinde de......