acem2019delhi.com

Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu

Responsive image
Güney Toroslarda bir yayla damında dünyaya gelmiş, tesadüfen ve zorluklarla okumuş ve Anadolu’nun Bozkır’ından çıkarak dünyaya açılmış bir avukat olan Mehmet Gün, kendi deyişiyle kendin var eden milletine minnet borcunu yerine getirmeye “Uyuşmazlık Çözümünde Dürüstlük: Tam ve Doğru İfşa,” “Yargı Bağımsızlığı için Adalet Yüksek Kurulu Oluşturma” önerileri, “Yargı Hizmetlerinde Kalite ve Unsurları” belgesi ile Facebook/avukatmehmetgun adresindeki bloğumdaki yargı reformu yazıları ile sürdürdüğü çalışmalara “Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu” kitabıyla devam ediyor.Bir yıllık yoğun bir araştırma sonucunda yazdığı kitapta Mehmet Gün, ülkemizin “orta demokrasi” aralığında değerlendirilmesine neden olan “kanıksanmış” sorunlarını ve asıl sebeplerini bir hukukçu gözüyle belirlemekte ve çözüm önerileri sunmakta. Sorunların temelde yargıda ve kamuda hesapverirliğin aksamasından kaynaklandığını, sonuçta “hukukun üstünlüğü’nden taviz vermeye götürdüğünü, bu iç çelişkinin (paradoks) “orta demokrasi” sorunu olarak karşımıza çıktığını göstererek; bu sorunların çözümü için getirdiği önerilerle yönetim zihniyetini hukukun üstünlüğü zeminine oturtacak adeta bir hukuk ve yönetim devrimini sunmaktadır.Yazar, kök sebeplerini aralayarak ortaya koyduğu sorunların kolayca çözülebileceğini ve ülkenin kısa sürede orta demokrasi seviyesinden ileri demokrasiye geçebileceğini, bunun orta gelir tuzağından kurtulabilmek ve sürdürülebilir gelir artışı sağlamanın yolu olduğunu göstermekte.Bunu yaparken adalet, hukuka dayalı devlet yönetimi ile Doğu ile Batı etkileşimi konusunda tarihimizden ilginç bilgiler nakletmekte, antik Helen demokrasisi ile Türklerin herkesin eşit olduğu özgürlük ve toplumsal dayanışma odaklı ve töre/anayasa temelli devlet yönetimi arasında okuyucuyu ilginç bir karşılaştırmaya yöneltirken, demokrasiyi insancıllık kültürümüz ile zenginleştirmenin Türkiye’nin lider ülkeler arasına erişmesini sağlayacak gelecek öngörüsü ve uzun soluklu hedefi olabileceğini göstermekte.Yazar, seçimlerden önce OHAL KHK’lerinin TBMM’de onaylanması, genel idare kanunu çıkarılması ve diğer önerileri ile yeni döneme yumuşak ve sorunsuz geçiş için öneriler getirmekte. 
YAYIN TARİHİ:
2018-04-24
DOSYA BOYUTU:
5,3
ISBN:
6058501423
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Gün
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu PDF

Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Gün. Okuyabilirsin Türkiye’nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...turmuş, fakat mevcut olmalarına rağmen düzgün işlemedikleri için Orta Demokrasi Tuzağına düşmüştür ... Türkiye'nin orta demokrasi sorunları ve çözüm yolu... ... . Hukuk Bürolarında Kurumlaşma ve Sorunlara Çözüm Önerileri - Bölüm #2. Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartınızla yapacağınız... ...kurumlarını oluşturmuş, fakat mevcut olmalarına rağmen düzgün işlemedikleri için Orta Demokrasi Tuzağına düşmüştür. Hukuk Bürolarında Kurumlaşma ve Sorunlara Çözüm Önerileri - Bölüm #1. Desteğiniz için teşekkürler ... Türkiye'nin Orta Demokrasi Sorunları ve Çözüm Yolu - YouTube ... . Hukuk Bürolarında Kurumlaşma ve Sorunlara Çözüm Önerileri - Bölüm #1. Desteğiniz için teşekkürler! Türkiyenin orta demokrasi sorunları ve çözüm yolu Konuk Mehmet Gün Uploaded on YouTube by Medyascope. Dolayısıyla bu sorun çözüldüğünde Türkiye'nin demokrasi sorunları da kendiliğinden çözülecektir. bulunan kök sebeplerini ortaya koymak ve çözüm önerileri getirerek basit bir yol haritası çizmektir. Türkiye, demokrasinin tüm temel kurumlarını oluşturmuş, fakat mevcut olmalarına rağmen düzgün işlemedikleri için Orta Demokrasi Tuzağına düşmüştür. Türkiye'nin demokrasi yanılsaması, giderek......