acem2019delhi.com

ABD'nin İslam Algısı

Responsive image
Küresel sistemik yapı köklü dönüşümler yaşıyor. İnşa sürecindeki yeni yapının nasıl bir hal alacağı merak konusu. Bu kritik ve kırılgan dönemde, uluslararası politikanın en belirleyici aktörü olan ABD’nin nasıl bir stratejik anlayışa sahip olduğunun derin analizi çok önemli. Bu bağlamda, medeniyetler çatışması, muğlak geleceğin belirgin paradigması olarak görülmektedir. Bu paradigmanın odak noktasındaysa İslam ve Müslümanlar bulunmaktadır. Batı sisteminin ‘çekirdek’ üyesi olan ABD’nin Soğuk Savaş sonrasında inşa etmeye çalıştığı yeni güvenlik anlayışında, İslam ve Müslümanlar,“terörizm” ve “radikalizm” bağlamlarında yeni bir tehdit unsuru olarak değerlendirilmektedir. Bu kitap, ABD’nin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi irdelemektedir.Çalışmada, Medeniyetler Çatışması paradigması, Oryantalizm,Küresel Bunalım Yaklaşımı, ABD’nin geleneksel ve yeni güvenlik stratejisi, İslamo-fobia ve ABD’nin İslam algısı gibi konular çok boyutlu bir derinlikle analiz edilmektedir. 
YAYIN TARİHİ:
2015-06-02
DOSYA BOYUTU:
9,59
ISBN:
6059852029
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Murat Silinir
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

ABD'nin İslam Algısı PDF

ABD'nin İslam Algısı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Murat Silinir. Okuyabilirsin ABD'nin İslam Algısı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lam ve Müslümanlar bulunmaktadır. Bu kitap, ABD'nin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi irdelemektedir ... ABD'nin İslam Algısı Murat Silinir ... . Bu paradigmanin odak noktasindaysa Islam ve Müslümanlar bulunmaktadir. Ürün Adı: ABD'nin İslam Algısı Ürün Kodu: 9786059852029 Basım Yılı: 2015.00000000 Kapak Türü: Kağıt Cinsi... Bu paradigmanın odak noktasındaysa İslam ve Müslümanlar bulunmaktadır. Bu kitap, ABDnin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi irdelemektedir. ABD'nin İslam Algısı - Murat Si ... ABD'nin İslam Algısı - Murat Silinir | kitapyurdu.com ... . Bu kitap, ABDnin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi irdelemektedir. ABD'nin İslam Algısı - Murat Silinir. Rağbet Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 200 Puan. kitaphanen.com´da uygun fiyata Rağbet Yayınları markalı ABD'nin İslam Algısı 9786059852029 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Bu paradigmanın odak noktasındaysa İslam ve Müslümanlar bulunmaktadır. Bu kitap, ABD'nin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi irdelemektedir. 21.70 TL. Bu kitap, ABD'nin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi irdelemektedir. Çalışmada, Medeniyetler Çatışması paradigması, Oryantalizm... Murat Silinir. Küresel sistemik yapı köklü dönüşümler yaşıyor. İnşa sürecindeki yeni yapının nasıl bir hal alacağı merak konusu. Bu kritik ve kırılgan dönemde... Bu paradigmanın odak noktasındaysa İslam ve Müslümanlar bulunmaktadır. Bu kitap, ABD'nin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı arasındaki ilişkiyi irdelemektedir. 28 TL. Bu kitap, ABD'nin İslam algısı ile inşa etmek istediği yeni ulusal güvenlik anlayışı aras...