acem2019delhi.com

SavaşÜzerine

Responsive image
Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. Hayatı savaş meydanlarında ve askeri akademilerde geçen Prusyalı General Carl von Clausewitz savaşın siyasal ve bilimsel yönlerini inceler.Clausewitz’in savaş hakkındaki fikirleri ve stratejileri Karl Marx, Helmuth Karl Bernhard von Moltke, ve Mao Zedong gibi farklı siyasal ve sosyal görüşlerden liderler, askerler, siyasetçiler, düşünce adamları tarafından benimsenmiştir. Fransız Devrimi ve Napoléon Savaşları sonrasında değişen savaş koşullarını gören Clausewitz, savaşı politikanın başka araçlarla devamı olarak görmüştür. 
YAYIN TARİHİ:
2018-08-01
DOSYA BOYUTU:
8,27
ISBN:
6051717029
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Carl Von Clausewitz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

SavaşÜzerine PDF

SavaşÜzerine harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Carl Von Clausewitz. Okuyabilirsin SavaşÜzerine sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...i, sosyoloji ve psikoloji de pozitivizmin at gözlüklü düşünürleri tarafından anlaşılamaz ... Savaş Üzerine eBook - History ... . (*) Savaş Üzerine / Carl von Clausewitz. 23 Şubat 1946. Sayın Yoldaş Rasin! 30 Ocak tarihli, Clausewitz üzerine mektubunuzu ve savaş ve savaş sanatı üzerine özet tezlerinizi. Aldım. SAVAŞ ÜZERİNE kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. CARL VON CLAUSEWITZ kitapları ve DORUK YAYINCILIK 2011 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Savaş Üzerine - Clausewitz. Clausewitz'in en ünlü eseri Savaş Üzerine'dir. Ona gör ... SAVAŞ ÜZERİNE CARL VON CLAUSEWİTZ - PDF Ücretsiz İndirin ... .com'da. Savaş Üzerine - Clausewitz. Clausewitz'in en ünlü eseri Savaş Üzerine'dir. Ona göre, "Savaş siyasetin başka araçlarla" (şiddet araçlarıyla) "devamıdır.". 39.19 TL. Savunma biçimlerine uzanan sürecin bütün boyutlarının neleri içerdiğini anlatan yayımlandığı günden bugüne alanında tek kitap olan Savaş Üzerine'nin yeni basımını okurlarımıza sunuyoruz. Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. ...sınırları durmadan genişleyen, savaş olgusu, "Fransız Devrim Savaşları" ile "topyekûn savaş" biçimini almıştır. Konu ile ilgilenen herkesin bildiği isim, Clausewitz ve okuduğu kitap, "Savaş Üzerine"'dir. 45 TL. Clausewitz Savaş Üzerine kitabı gazikitabevi.com.tr de Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Emperyalist Savaş Üzerine Ceylan Yayıncılık 9786059038577 Vladimir İlyiç Lenin. Savaş Üzerine C.V. Clausewitz Doruk Yayınları 9789755534725 C.V. Clausewitz. Savaş Üzerine 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir....