acem2019delhi.com

Hotel Floridaİspanya İç Savaşı'nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm

Responsive image
Kitaplarıyla "Emmy" ve "Peabody" ödüllerine layık görülmüş, “The National Book Critics Circle Award" finalistleri arasına girmiş Amanda Vaill, Hotel Florida: İspanya İç Savaşı’nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm isimli kitabında İspanya İç Savaşı’nın yıkımları arasında geçen sürükleyici aşkların hikayelerini aktarıyor.Vaill, Francisco Franco’nun faşist birliklerinin kuşatması altındaki Madrid’de, savaşın ortasında güvenli bir sığınak haline gelmiş Hotel Florida’nın ünlü entelektüeller ve gazetecilerden oluşan konuklarını inceliyor, şehrin kalbindeki o güzel art-nouveau tarzı binada, bu insanların birbirlerinde buldukları teselli ve yakınlığı anlatıyor.Amanda Veill, otelin konukları arasında hayatları ve seçimleriyle sanat dünyasını şekillendirmiş üç çifte odaklanıyor. Bir yanda "The North American Newspaper Alliance" için muhabirlik yapmaya gelmiş ve ikinci karısı Pauline’den uzaklaşmaya çalışan Ernest Hemingway ile henüz 28 yaşındaki hırslı gazeteci-yazar sevgilisi Martha Gelhorn’un ilişkilerine; diğer yanda, genç ve yetenekli savaş fotoğrafçıları Robert Capa ve Gerda Taro’nun hem aşk, hem ortaklık, hem de rakabetle dolu ilişkilerine tanıklık ederken, son olarak İspanyol hükümeti için çalışan gazeteci Artura Barea ile Nazilerden kaçan Avusturyalı komünist Isla Kulcsar’ın ilişkilerini ele alıyor. Bu insanlar kısa ömürlü İkinci İspanya Cumhuriyeti’nin dağılmasına ve iç savaşın acılarına tanıklık etmiş ve savaşın vahşetiyle yüzleşmişlerdi…Hotel Florida, içinde bulundukları zamanın karmaşı tarafından şekillendirilmiş; şüphe, ikilem ve aşkın izlerini taşıyan hayatların zarif ve derin öyküsünü anlatıyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-02
DOSYA BOYUTU:
11,14
ISBN:
6054979424
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Amanda Waill
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hotel Floridaİspanya İç Savaşı'nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm PDF

Hotel Floridaİspanya İç Savaşı'nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Amanda Waill. Okuyabilirsin Hotel Floridaİspanya İç Savaşı'nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ekler, Aşk Aşk ve Ölüm Yandex ePub eKitap İndir eBook Yükle etiketi eklenmiştir ... Hotel Florida İspanyol İç Savaşı'nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm ... . HOTEL FLORİDA - İSPANYA İÇ SAVAŞI'NDA GERÇEKLER, AŞK VE ÖLÜM kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Amanda Vaill kitapları ve Kalkedon Yayınları 2015 baskısı kitaplar ile ikinci... Akakçe olarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, çerezler ile toplanan kişisel veriler Kullanım Sözleşmesi ve Güvenlik ve Gizlilik Politikası'nda belirtilen... Eserin özgün adı: Hotel Florida : truth, love, and death in the Spanish Civil W ... Hotel Florida: İspanya İç Savaş'ında Gerçekler, Aşk ve Ölüm Pdf İndir ... ... Eserin özgün adı: Hotel Florida : truth, love, and death in the Spanish Civil War. Konu Başlığı Coğrafi Konu: İspanya -- Tarih -- İç Savaş, 1936-1939 -- Biyografi. Kitap hakkında: Kitaplarıyla "Emmy" ve "Peabody" ödüllerine layık görülmüş, "The National Book Critics Circle Award" finalistleri arasına girmiş Amanda Vaill, Hotel Florida: İspanya İç Savaşı'nda... ..."The National Book Critics Circle Award" finalistleri arasına girmiş Amanda Vaill, Hotel Florida: İspanya İç Savaşı'nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm isimli kitabında İspanya İç Savaşı'nın yıkımları... Kitaplarıyla "Emmy" ve "Peabody" ödüllerine layık görülmüş, "The National Book Critics Circle Award" finalistleri arasına girmiş Amanda Vaill, Hotel Florida: İspanya İç Savaşı'nda Gerçekler... ...The National Book Critics Circle Award finalistleri arasına girmiş Amanda Vaill, Hotel Florida: İspanya İç Savaşı'nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm isimli kitabında İspanya İç Savaşı'nın yıkımları... ...The National Book Critics Circle Award finalistleri arasına girmiş Amanda Vaill, Hotel Florida: İspanya İç Savaşı'nda Gerçekler, Aşk ve Ölüm isimli kitabında İspanya İç Savaşı'nın yıkımları... ..."The National Book Critics Circle Award" finalistleri arasina girmis Amanda Vaill, Hotel Florida: Ispanya Iç Savasi'nda Gerç...