acem2019delhi.com

Sürgün Küçük Bulutlar / Bütün Öyküler

Responsive image
1950 Kuşağı’nın önde gelen yazarlarından Demir Özlü, öykülerinde bireyin yalnızlığını, mutsuzluğunu, bunalımlarını, intihar saplantılarını, yabancılaşma duygusunu ve tedirginliklerini metaforlarla dolu simgesel bir dille işlemesiyle farklılaşmıştır. Yazın yaşamı boyunca roman, günce, eleştiri ve deneme türünde yapıtlar vererek kendi edebiyatını sürekli zenginleştirmiştir.Varoluşçu felsefeye dayalı bir sanat anlayışını gerçekleştirmeye çalışan Özlü’nün, Fransız varoluşçu ve gerçeküstücü yazarlar ile Amerika’daki ‘’Beat Kuşağı’’ şairlerinden beslenen öyküleri, anlamsızlığın, kuşkunun, hiçliğin ortasına yuvarlanmak için bütün bağlarını koparmaya çalışan bireyin anlatıldığı varoluşçu edebiyatın en tipik örnekleri sayıldı. Öykülerinde zaman, yer, tip ve olay öğelerini en aza indirerek soyut bir ortamda sezgilerini ve duygusal izlenimlerini anlattı; korkulu, sıkıntılı ve karamsar bir hava içinde yalnız, tedirgin ve mutsuz insanları ele aldı. Kuşkular, varsayımlar, sanrılar, cinsel tutkular, hatırlanan zamanla şimdiki zaman arasındaki gelgitler Demir Özlü’nün dünyasında çıplak, acı çeken imgelerle, bedeni ve ruhu saran bir düşsellikle anlatılmıştır. Çağın yavanlığından bunalmış, bunaltısını yazınsal bir dile dönüştürmüş bu usta yazarımız, varoluşun tedirginliğini, bitimsiz bir melankolinin şiirsel diliyle okura taşımayı başarmıştır.Yapı Kredi Yayınları’nın yayına hazırladığı Küçük Sürgün Bulutlar’da, İstanbul’dan, Paris’e, Stockholm’e, Berlin’e, sürgün bir yaşamın izleğinde yazılmış, düşlere sığınan, insanla kentin birbirine içkin olduğu bir dünyada, bireyin benlik arayışlarının sanrılarını yansıtan öykülerle karşılaşacaksınız.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-23
DOSYA BOYUTU:
5,60
ISBN:
9750821943
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Demir Özlü
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sürgün Küçük Bulutlar / Bütün Öyküler PDF

Sürgün Küçük Bulutlar / Bütün Öyküler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Demir Özlü. Okuyabilirsin Sürgün Küçük Bulutlar / Bütün Öyküler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ün Küçük Bulutlar - Bütün Öyküler ... Sürgün Küçük Bulutlar / Bütün Öyküler - Demir Özlü | KitapAvrupa ... . Demir Özlü. Demir Özlü öyküleri, romanları, anlatıları, günceleri, denemeleri, eleştiri yazılarıyla 1950 Kuşağı'nın sürgün yazarı. Kuşkular, varsayımlar, sanrılar, cinsel tutkular... Sürgün Küçük Bulutlar'da İstanbul'dan, Paris'e, Stockholm'e, Berlin'e sürgün bir yaşamın izleğinde yazılmış, düşlere sığınan, insanla kentin birbirine içkin olduğu bu dünyada... Satışta Olanlar. Sürgün Küçük ... Sürgün Küçük Bulutlar / Bütün Öyküler - Demir Özlü | kitapyurdu.com ... ... Satışta Olanlar. Sürgün Küçük Bulutlar. Demir Özlü. 40,00 TL. Sepete Ekle. Sürgün küçük bulutlar. Toplu öyküler. ÖZLÜ, DEMİR. Satıcı. Yapı Kredi Yayınları'nın yayına hazırladığı Küçük Sürgün Bulutlar'da, İstanbul'dan, Paris'e, Stockholm'e, Berlin'e, sürgün bir Otel sahibesi 'hanımefendi' de bütün ailesiyle oturuyor otelde. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sürgün Küçük Bulutlar / Bütün Öyküler. Yapı Kredi Yayınları'nın yayına hazırladığı Küçük Sürgün Bulutlar'da İstanbul'dan Paris'e Stockholm'e Berlin'e sürgün bir yaşamın... Demir Özlü. Demir Özlü'nün toplu öyküleri tek ciltte toplandı... 1950 Kuşağı'nın önde gelen yazarlarından Demir Özlü, öykülerinde bireyin yalnızlığını, mutsuzluğunu, bunalımlarını... Sürgün Küçük Bulutlar'da İstanbul'dan, Paris'e, Stockholm'e, Berlin'e sürgün...