acem2019delhi.com

Grafik Tasarım KuramıMeslek Alanından Okumalar

Responsive image
Grafik tasarımın bir meslek olarak bilinmediği 1920’lerden, iletişimin vazgeçilmez pratiklerinden biri olduğu 2000’li yıllara dek önde gelen pek çok tasarımı ve sanatçının grafik tasarımın yüzyıllık evrimine yön veren metinlerinin bir derlemesi olan Grafik Tasarım Kuramı, yalnızca tüketim kültürü bağlamında edilgen bir meslek olarak görülen grafik tasarımın altında yatan dinamik, bilinçli ve çağdaş kuramsal yapıyı açığa çıkarmaktadır. Sanayi Devrimi’nin ardından hızla gelişen bir dünyaya yönelik bu kuramlar, günümüz dünyasının biçim ve imge algısını etkilemeye ve değiştirmeyi sürdürmektedir.Makineleşen dünyanın yeni vizyonunu belirlemeyi amaçlayan Marinetti ve bu yeni dünyanın sanatını inşa etmeye kararlı Rodchenko’dan; amaçsız gösterişe karşı sadeliği savunan Tschichold ve Warde’a; kontrolden çıkmış tüketim kültürünün ölümcül sonuçlarını tartışan Lasn’dan, 21. yüzyılın yeni mecralarındaki tasarım dilini oluşturan Manovich’e, bu derleme içerisinde yer alan yazarlar gerek geçmiş gerekse günümüzün tasarımına panoramik bir bakış açısı sunmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2012-03-02
DOSYA BOYUTU:
7,71
ISBN:
6054363018
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Grafik Tasarım KuramıMeslek Alanından Okumalar PDF

Grafik Tasarım KuramıMeslek Alanından Okumalar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Grafik Tasarım KuramıMeslek Alanından Okumalar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...li ve çağdaş kuramsal yapıyı açığa çıkarmaktadır ... Grafik Tasarım Kuramı Tasarım Alanından Okumalar ... . Grafik Tasarım Kuramı Meslek Alanından Okumalar. Espas Kuram Sanat Yayınları. Alış-Veriş Listeme Ekle. "Espas kuram sanat yayınları" - diğer ürünler. 27.20 TL. ...Tasarım Kuramı, yalnızca tüketim kültürü bağlamında edilgen bir meslek olarak görülen grafik tasarımın altında yatan dinamik, bilinçli ve çağdaş kuramsal yapıyı açığa çıkarmaktadır. 32 TL. ...olan Grafik Tasarım Kuramı, yalnızca tüketim ... Grafik Tasarım Kuramı - Meslek Alanından Okumalar... | Nadir Kitap ... . 32 TL. ...olan Grafik Tasarım Kuramı, yalnızca tüketim kültürü bağlamında edilgen bir meslek olarak görülen grafik tasarımın altında yatan dinamik, bilinçli ve çağdaş kuramsal yapıyı açığa çıkarmaktadır. ...olan Grafik Tasarım Kuramı, yalnızca tüketim kültürü bağlamında edilgen bir meslek olarak görülen grafik tasarımın altında yatan dinamik, bilinçli ve çağdaş kuramsal yapıyı açığa çıkarmaktadır. Grafik tasarımın bir meslek olarak tanımlanmadığı 1920'lerden Helen Armstrong, Grafik Tasarım Kuramı: Meslek Alanından Okumalar, Çev: Mehmet Emir Uslu, Espas Yayınları, İstanbul, 2012. Gestalt kuramı ve tasarım ilkeleri. Bütünlükten yoksun bir tasarım gözü yorar ve görsel okuma yapmayı Yararlanılan Kaynaklar Becer, E (1997) İletişim ve Grafik Tasarım, Dost Kitabevi. - ARMSTRONG, H., Grafik Tasarım Kuramı Meslek Alanından Okumalar, Espas Kuram Sanat Yayınları - BECER E., Modern Sanat ve Yeni Tipografi, Dost Yayınları. DEĞERLENDİRME. Tüm Alanlar Başlık Dergi Başlığı Yazar Konu ISBN Demirbaş OCLC. ISBN: 9786054363018. Publication Information: İstanbul : Espas Kuram Sanat Yayınları, [2012]. 30 TL. ...olan Grafik Tasarım Kuramı, yalnızca tüketim kültürü bağlamında edilgen bir meslek olarak görülen grafik tasarımın altında yatan dinamik, bilinçli ve çağdaş kuramsal yapıyı açığa çıkarmaktadır. Tüm Alanlar Başlık Dergi Başlığı Yazar Konu ISBN ISSN Barkod Yer Numarası Yayıncı Seri Keyword in Yazar headings. Dergi Başlığı: Espas Sanat Kuram; Tasarım Dizisi; 1....