acem2019delhi.com

Eski İran’da Din ve Toplum

Responsive image
Antik Mezopotamya, Hint, Roma ve Yunan uygarlığı ile İslam Dünyası arasında önemli bir köprü vazifesi gören Sâsânî Devleti; zengin bir sosyal kültüre birikime sahiptir. Sâsânîlerin sosyal, kültürel ve dini alanlarda; İslam toplumları üzerindeki etkisi de ayrı bir önemdedir. Ateşe tapınma şeklinde ortaya çıkan Zerdüştlüğün, başlangıçta tek tanrıcılığa dayanması da ilginç bir boyutu teşkil etmektedir.Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikâyesini anlatmaktadır. Ayrıca Sâsânîler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar, din adamları ve kurumları, sanat, müzik, mimari, gündelik hayat, dil, felsefe…vs. gibi alanlardaki gelişen Zerdüşt kültür, sanat ve edebiyatını ayrıntılı bir şekilde ele almaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-04
DOSYA BOYUTU:
7,93
ISBN:
6053511731
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Altungök
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Eski İran’da Din ve Toplum PDF

Eski İran’da Din ve Toplum harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yrd. Doç. Dr. Ahmet Altungök. Okuyabilirsin Eski İran’da Din ve Toplum sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Mağaza: Yeryüzükitap. Ayrıca Sâsânîler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar, din adamları ve kurumları, sanat, müzik, mimari İbn Aşur Tefsirinde Siyaset Toplum ve Kadın YAKUP YÜKSEL RAĞBET YAYINLARI ... Eski İran'da Din ve Toplum | Okuoku.com ... . Sasanilerin sosyal, kültürel ve dini alanlarda; İslam toplumları üzerindeki etkisi de ayrı bir önemdedir. Ayrıca Sasaniler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar, din adamları ve kurumları, sanat, müzik... 16.25 TL. Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikâyesini anlatmaktadır. Ayrıca Sâsânîler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar ... Eski İran'da Din ve Toplum | benlikitap.com ... ... 16.25 TL. Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikâyesini anlatmaktadır. Ayrıca Sâsânîler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar... 18.25 TL. Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikayesini anlatmaktadır. Ayrıca Sasaniler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar... 17 TL. Elinizdeki kitap, antik İran toplumlarındaki tek tanrı inancının ateşperestliğe nasıl dönüştüğünün hikayesini anlatmaktadır. Ayrıca Sasaniler dönemi İran'ında dini hayat, sosyal sınıflar, din......