acem2019delhi.com

50 Soruda Antropoloji

Responsive image
İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarını içeren geniş bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji, “50 Soruda” dizisinin 12. kitabı. Yazarlar Sibel Özbudun ve Gülfem Uysal’ın, salt küçük ölçekli toplumları değil, günümüz dünyasını/insanını anlama girişimi olduğunu vurguladıkları antropolojiye dair doyurucu bir çerçeve sunarken geçtikleri kimi sorular şöyle:Antropoloji neyle uğraşır, temel soruları nelerdir? Biyolojik antropoloji, adli antropoloji nedir? Sosyal/ kültürel antropolojide belli başlı kuramlar nelerdir? “Mülkiyet” kavramı her kültürde aynı anlama mı gelmektedir? Siyasal antropoloji nedir? Devlet nedir, devletin biçimlenişine dair belli başlı kuramlar hangileridir? Sömürgecilik nedir? Feminist antropolojinin başlıca tezleri nelerdir? Ensest tabusu nedir? Din toplumsal değişme ile ilişkilendirilebilir mi? Antropolojide büyü, ayin, mitos nasıl ele alınır? Lingüistik antropoloji neyle uğraşır? Günümüzün uygulamalı antropolojisiyle sömürgeci dönemin “pratik antropoloji”si arasında ne fark vardır? Küreselleşme süreçleri antropolojiyi nasıl etkilemektedir? “Yoksulluğun etnikleşmesi” ne demektir?
YAYIN TARİHİ:
2016-10-18
DOSYA BOYUTU:
6,12
ISBN:
6055888237
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sibel Özbudun
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

50 Soruda Antropoloji PDF

50 Soruda Antropoloji harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sibel Özbudun. Okuyabilirsin 50 Soruda Antropoloji sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...poloji, "50 Soruda" dizisinin 12. kitabı ... 50 Soruda Antropoloji - Gülfem Uysal- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın ... . 32 TL. İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi fiziksel-biyolojik ve sosyal-kültürel tüm boyutlarını içeren geniş bir kapsamla ele alan 50 Soruda Antropoloji "50 Soruda" dizisinin 12. kitabı. Gülfem Uysal , Sibel Özbudun Bilim ve Gelecek Kitaplığı Basım Tarihi: 2012 İnsanı bütün yönleriyle inceleyen antropolojiyi, f... Gülfem Uysal... Sibel Özbudun. Uysal'ın, salt küç ... 50 Soruda Antropoloji - Sibel Ozbudun - PDF Free Download ... ... Sibel Özbudun. Uysal'ın, salt küçük ölçekli toplumları değil, günümüz dünyasını/insanını anlama girişimi olduğunu vurguladıkları antropolojiye dair doyurucu bir çerçeve sunarken geçtikleri kimi sorular... PDF | On Feb 1, 2012, Gülfem Uysal and others published 50 Soruda Antropoloji | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate. "50 SORUDA ANTROPOLOJİ". için 20 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 145,00 TL. Sepete Ekle. 50 Soruda Antropoloji. Sibel Özbudun, Gülfem Uysal. Satıcı. iNSANBiLiM / ANTROPOLOJi PORTALI. iNSANBiLiMLERİ. Ara: 50 Soruda Antropoloji. Sibel özbudun ve Gülfem Uysal. click to expand document information. Description: 50 Soruda Antropoloji - Sibel Ozbudun. Download Now. saveSave 50 Soruda Antropoloji - Sibel Ozbudun For Later. 25.60 TL. 50 Soruda Antropoloji-Bilim ve Gelecek Kitaplığı- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat ga...