acem2019delhi.com

Namus, Töre ve İktidar

Responsive image
Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu ‘ayrıcalığını’ bazen birileri kullanmaya kalkarsa, üstelik bunu bir tür ‘yasa’ya dayanarak yaparsa bu durumu nasıl ele almak gerekir? Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak ‘öldürme yetkisini’ kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Bu türden olayları nasıl ele almak gerekir? Ne tür bir çerçeve ve bakış açısı, bu türden olayları, sadece adli bir vaka, bir ceza hukuku meselesi olarak görmeyip ya da tartışma götürür bir adlandırmayla sosyolojik sıfatı eklenerek ‘geleneksel ataerkil değerlerin kadına yönelik tavrı’ biçimindeki açıklamalarla yetinmeyip daha kapsayıcı ve derinlikli bir çözümlemeye imkân verebilir?Elinizdeki kitap, siyaset biliminden antropolojiye, sosyolojiden siyaset felsefesine farklı disiplinlerden olanlar için ufuk açıcı bir duruş sergiliyor. Ve bütün bunların ayrıntılı olarak çok iyi örülmüş bir kurgu ve çok titiz bir dil kullanımıyla sergilendiği çalışma, ‘özgün bir telif eser’ sıfatını fazlasıyla hak ediyor, hem dert ettikleriyle hem de bunlara yaklaşım biçimiyle.
YAYIN TARİHİ:
2012-03-03
DOSYA BOYUTU:
6,83
ISBN:
6054412488
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Pınar Ecevitoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Namus, Töre ve İktidar PDF

Namus, Töre ve İktidar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Pınar Ecevitoğlu. Okuyabilirsin Namus, Töre ve İktidar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Kitabın Orjinal Adı ... Dipnot Yayınları | Namus, Töre ve İktidar | Pınar Ecevitoğlu ... . : Namus, Töre ve İktidar. Yayınevi. : Dipnot Yayınları. Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Pınar Ecevitoğlu. Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığını' bazen birileri kullanmaya kalkarsa... Pınar Ecevitoğlu. Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığ ... Namus, Töre ve İktidar - PDF Free Download ... ... Pınar Ecevitoğlu. Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığını' bazen birileri kullanmaya kalkarsa......