acem2019delhi.com

Kış Çayı

Responsive image
"Merhaba" diye fısıldıyorum; "Ben galiba sizi tanıyorum.""Tek sen değilsin, her giden geminin ardından bakakalan, Madagaskar limanlarından Çin'e yolculuk yapmayı, dünyayı fethetmek üzere ardına bakmadan her giden gemide olmayı özleyen, yelken olmayı, kürek olmayı, dümen, balık, su olmayı arzulayan tek sen değilsin," demek istiyorum ama düğümleniyor kelimeler boğazımda, konuşamıyorum... Bir şiir okur mu acaba”Hülya Atakan Kış Çayı'nda İstanbul'dan başlayarak bütün dünyayı, şimdiki zamanın içinden bütün zamanları seyrediyor. Hülya Atakan'ın gözünden İstanbul bütün bir tarihiyle, sayısız öyküleriyle, Yahya Kemal, Tanpınar gibi yazarların eserleriyle, şiir dizeleriyle Osmanlı padişahlarıyla birlikte canlanıyor. Hülya Atakan nereye baksa orada hikâyeler görüyor. Bütün hikâyeleri edebiyat ve tarihle harmanlanıyor. Selimiye Sinan'la, Bağdat Köşkü Sultan Murad'la iç içe geçiyor Hülya Atakan'ın yazılarında. Her mimari eser, her çiçek, meyve, her eşya geçmişten zengin bir insan kalabalığıyla beraber, Atakan'ın bakışında yeniden diriliyor. Kış Çayı, sıradan gezi yazılarından oluşmuyor, bir mekânda içtiğiniz sıcak çay gibi bir his veriyor Hülya Atakan'ın dokunduğu her nesne. Oturduğunuz yerden, Mrs. Dallovvay'le Londra'ya, Marquez'in Kolera Günlerinde Aşk romanıyla Kolombiya'ya, ama hep geçmişe, bu yerlerden geçerek başka bir iç âleme doğru yolculuk yapıyorsunuz bu yazılarda.
YAYIN TARİHİ:
2012-03-01
DOSYA BOYUTU:
7,17
ISBN:
6054322862
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hülya Atakan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kış Çayı PDF

Kış Çayı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hülya Atakan. Okuyabilirsin Kış Çayı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ikle kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve vücut direncinizi ayakta tutacak bir besinler listesi hazırladı ... Kış Çayı Tarifi ... . Kış Çayının Faydaları Nelerdir ? Soğuk kış aylarının gözdesi olan kış çayı pencere önünde kar veya yağmuru izlerken battaniyenize sarılıp yudumlarken hem içinizi ısıtıp, size huzur veren hem de size... Mevsim geçişlerinde artan hastalıklardan korunmak ya da hastalandıktan sonra daha kısa zamanda sağlığımıza kavuşmak istiyorsak, şifayı bitki çaylarında aramalıyız. Adı üzerinde kış çayı demek sadece kış aylarında içilen ve kişiyi kış zamanının getirdiği hastalık ve yorgunluklara ... Kış Çayı Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir? Kış Çayı Nasıl Demlenir? ... . Adı üzerinde kış çayı demek sadece kış aylarında içilen ve kişiyi kış zamanının getirdiği hastalık ve yorgunluklara karşı koruyan çay ya da çaylar demektir. Kış Çayı Nasıl Hazırlanır? Kış Çayı Neye İyi Gelir? Kış çayı soğuk havalarda çok tercih edilir. Hastalıklara yakalamandan önce alınabilecek en güzel önemlerin başında zengin içerikli kış çayları tüketmek gelir. Kış çayının nasıl yapılacağı ve kış çayı malzemeleri havaların soğumasıyla birlikte en çok merak edilenler arasında yer alıyor. İşte, kış çayı malzemeleri ve kış çayının yapılışı… Kış çayı nasıl hazırlanır, içine fazladan neler katılır, kaç dakika demlenir, günde kaç bardak içilir, gerçekten işe yarar mı ve benzeri sorularınızın cevapları yazımızda sizleri bekliyor. Kış çayı Ne İşe Yarar? Genel hatlarıyla verilen kış çayı oldukça faydalı etkiler meydana getirmektedir. Vücudun bağışıklığını güçlendirir ve hastalıklara karşı korur. Bitki çayı nasıl demlenir, gribe hangi çay iyi gelir, bitki çayı zararlı mı soruları mevsim geçişlerinin en çok arananları arasında yer alıyor. Fitoterapi Derneği Başkanı Sezgin......