acem2019delhi.com

Yeni Enerji Kültürü

Responsive image
Doğadan ve doğamızdan ne zaman koptuk? Nefes almayı nasıl unuttuk? Sessizliği nerede kaybettik? Arzularımız nasıl oldu da erkek egemen bir bakışın insafına terk edildi? Feminist psikanalizmin kült ismi Luce Irigaray, Batının dayattığı ve ruhun bedene, erilin dişiye tahakkümü şeklinde formüle edilebilecek kültürel kimliğe ilişkin sıkı sorular yönelten bir bilge. Doğanın yapay teknik ve kurallara tabi kılınmasını buyuran kimlik, doğal enerjimizi kaale almayan ve gelişmesine izin vermek yerine onu bastıran kalıplardan oluşuyor. Freud’un "boşaltılmasını" önerdiği enerji, Irigaray’a göre geliştirilmeli, dönüştürülmeli ve hatta "öteki" ile paylaştırılmalı. Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, tinselleştirilmesini amaçlıyor. Felsefe, psikanalizm ve yoga alanlarında yüksek birikim ve geniş deneyimlere sahip yazar, psikoloji ile deneme arasında gidip gelen bu kitabında, Doğu ve Batının gelenekçi kültür kalıplarının ötesinde inşa edilmesi gereken yeni bir enerji kültürünün teorik imkânlarını sınıyor.
YAYIN TARİHİ:
2012-01-13
DOSYA BOYUTU:
10,30
ISBN:
6058770348
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Luce Irigaray
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yeni Enerji Kültürü PDF

Yeni Enerji Kültürü harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Luce Irigaray. Okuyabilirsin Yeni Enerji Kültürü sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...oğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, tinselleştirilmesini amaçlıyor ... Yeni Enerji Kültürü | Kitap.net ... . Yeni Enerji Kültürü book. Read 4 reviews from the world's largest community for readers. We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Yeni Enerji Kültürü by Luce Irigaray. Luce Irigaray. Doğadan ve doğamızdan ne zaman koptuk? Nefes almayı nasıl unuttuk? Sessizliği nerede kaybettik? Arzularımız nasıl oldu da erkek egemen bir bakışın insafına terk edildi? Yeni Enerji Kültürü (9786058770348). Marka : Luce Irigaray. Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele t ... Yeni Enerji Kültürü ... . Marka : Luce Irigaray. Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, tinselleştirilmesini amaçlıyor. "Yeni Enerji Kültürü". için 15 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 5,50 TL. Sepete Ekle. Yeni enerji kültürü. Luce ırıgaray. 2.57 €. Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, tinselleştirilmesini amaçlıyor. 7.70 TL. Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, tinselleştirilmesini amaçlıyor. Yeni Enerji Kültürü arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. Yeni Enerji Kültürü İçin Yorumlar. Bu ürün için ilk yorumu sen yaz. Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, tinselleştirilmesini amaçlıyor. 7.50 TL. Bu yeni enerji kültürü, bedenin doğal hayata yabancı ve giderek düşman bir modele tabi kılınmasını değil, tinselleştirilmesini amaçlıyor. Benzer Ürünler. %25 indirimli Yeni. Akçağ Yayınları Varoluş ve Bilgi - Fuat Bozer. Luce Irigaray. Doğadan ve doğamızdan ne zaman koptuk? Nefes almayı nasıl unuttuk? Sessizliği nerede kaybettik? Arzularımız nasıl oldu da erkek egemen bir bakışın insafına terk edildi? 9.33 TL. Bu yeni enerji kültürü, bedenin...